Dlaczego warto wybrać sofę lub narożnik z funkcją spania do salonu?

Salon jest reprezentatywnym pomieszczeniem w domu czy w mieszkaniu, dlatego trzeba poświęcić wiele uwagi jego aranżowaniu i wyposażaniu. Ważnym meblem jest miejsce, w którym możemy wypocząć przed telewizorem czy podejmować gości. Do tego celu nadają się znakomicie sofy i narożnik. Jeśli kupujemy takie meble, najlepiej wybierzmy te modele, które mają również funkcje spania.

Różnorodność wyboru

Niezależnie od tego, czy aranżujemy salon w wersji minimalistycznej, w stylu industrialnym, czy dajemy wyraz naszemu zamiłowaniu do klasyki lub stylu skandynawskiego, w sklepach meblarskich – stacjonarnych i internetowych, m.in. na stronie https://www.najmeble.pl/ znajdziemy szeroki wybór mebli tapicerowanych, wypoczynkowych. Wśród nich są kanapy narożne, czyli tzw. narożniki, występujące w różnych kształtach i rozmiarach, jak i tradycyjne sofy. Mogą być one obite skórą, czy ekoskórą – w dowolnym kolorze lub wzorze.

Klienci mają z czego wybierać i dostosowywać meble tapicerowane do innych elementów aranżacji w salonie. Kompaktowe sofy czy małe narożniki w kształcie litery L najlepiej nadają się do małych przestrzeni – saloników. Zwłaszcza kanapy narożne pozwolą doskonale zorganizować dostępną, ograniczoną przestrzeń. Zajmą mniej miejsca  niż komplet wypoczynkowy, składający się z podwójnej lub potrójnej sofy i dwóch tradycyjnych foteli. Te ostatnie można zastąpić lekkimi fotelami typu finki. Narożnik w kształcie litery L w małym salonie optycznie go powiększy, pozwoli na zaaranżowanie pokoju przytulnego i wygodnego dla domowników, jak i naszych gości. Z kolei kształt liter U nadaje się do dużych pomieszczeń.

Meble z funkcją spania

Narożniki z funkcją spania czy kanapy to połączenie wygody wypoczynku, z możliwością zapewnienia dodatkowych miejsc noclegowych w naszym domu czy w mieszkaniu. Zawsze zdarzy się sytuacja, gdy będziemy musieli kogoś przenocować, a wówczas narożnik czy kanapa, która ma rozsuwane łóżko, będzie jak znalazł.

Przy wyborze sofy z funkcją spania lub narożnika warto brać pod uwagę takie, które po rozłożeniu dadzą nam pełnowymiarową powierzchnię do spania. Minimalna szerokość łóżka dwuosobowego to 120 cm, a długość to minimum 200 cm. Jest to szczególnie istotne, jeśli chcemy spać na takich narożnikach czy sofach na co dzień.

System rozkładania

Bardzo ważny jest też system rozkładania sof i narożników, od czego zależy jakość spania na meblu i wygoda korzystania z niego. Możemy zdecydować się na system rozkładania DL, gdzie najpierw wysuwa się siedzisko, a następnie składa oparcie. Uzyskana powierzchnia do spania powinna być dosyć równa i sprężysta. Dostępny jest również system delfin, gdzie spod siedziska wysuwa się wózek, a następnie podciąga się leżący na nim materac do góry i gotowe. Zwykle pod drugą częścią narożnika znajduje się schowek na pościel, ewentualnie znajdziemy go w wysuwanej części łóżka, jeśli chodzi o rozkładane sofy.

W przypadku sofy z funkcją spania może być zastosowany system belgijski do rozkładania – sedak, gdzie ze schowka pod siedziskiem wyciąga się złożoną konstrukcję, a następnie rozkłada powierzchnię do spania, wykorzystując do tego celu stelaż na rozkładanych nogach, jak w łóżku polowym. Takie sofy nie mają jednak pojemników na pościel, co jest ich wadą. Pochodną systemu belgijskiego jest system rozkładania półbelgijski lub typu wózek, kiedy wyciąga się z przedniej części sofy ukryty pod siedziskiem wózek, następnie rozkłada się leżący na nim materac, tworząc łóżko. Ważne, żeby powierzchnia spania przy rozkładanych narożnikach lub sofach była duża, wygodna, płaska i sprężysta, dla zapewnienia wygody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here