Dom w duchu skandynawskiego minimalizmu

Styl skandynawski nieustannie cieszy się sporą popularnością. Oparcie produkcji na dostarczaniu mebli i dodatków dobrze zaprojektowanych, funkcjonalnych i ponadczasowych w swym pięknie stało się znakiem rozpoznawczym krajów północy. Mimo upływu wielu lat, nadal chcemy, aby nasze wnętrza tak wyglądały.

Jaki jest styl skandynawski?

Nawiązanie do motywów najbliższych naturze oraz stosowanie materiałów wysokiej jakości, a jednocześnie łatwo dostępnych to tylko kilka wyróżników stylu scandi. Jednak to właśnie one w głównej mierze przyczyniły się do spopularyzowania szwedzkiego czy duńskiego stylu mieszkań. Szwedzki gigant w dużej mierze umasowił produkcję mebli z instrukcją szybkiego montażu. Z kolei duńskie marki wpłynęły na powstanie bardziej wyrafinowanego nurtu stylu skandynawskiego. Meble z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych zaliczane do duńskiego modernizmu na stałe wpisały się do kanonów designu. Ich proste wzornictwo, użyteczność, mały rozmiar oraz wykonanie z naturalnych materiałów jak lite drewno, sprawiły, że meble te stały się ponadczasowe i pożądane na rynku antyków. Wysoka jakość szła w parze z dobrym designem. Dzisiaj to niezwykle poszukiwane cechy wśród mebli i dodatków.

Uniwersalne wzornictwo w Twoim domu

Jeżeli chcemy, by nasze wnętrza podobały nam się pomimo upływu lat, warto wybierać uniwersalne kształty, organiczne formy i jednolite struktury. W ofertach wyspecjalizowanych sklepów internetowych znajdziemy cenione projekty znanych skandynawskich producentów mebli i dodatków, jak duńska marka Frandsen oferująca wysokiej jakości oświetlenie do przestrzeni prywatnych i publicznych. Lampy o ponadczasowym kształcie kuli zaprojektowane przez Benny Frandsena to przykład wzornictwa uniwersalnego, sprawdzającego się w każdym wnętrzu. Bogata paleta barw oraz matowa bądź połyskująca struktura dają niezliczone możliwości aranżacji lampy sufitowej Ball Pendant i ściennej Ball Wall. Sukces tkwi w prostocie – najbardziej spójne aranżacje nie zwracają uwagi nadmiernie przesadzoną formą. Czasami wystarczy wybrać odważny kolor, aby wnętrze nabrało charakteru. Blisko pięćdziesięcioletnie doświadczenie w oferowaniu zachwycających elementów wystroju pozwoliło marce Frandsen zyskać popularność i uznanie znanych architektów na całym świecie. Misją marki jest tworzenie wysokiej jakości, designerskiego oświetlenia wykonanego z najwyższej jakości materiałów. Światło lamp Frandsen doskonale modeluje przestrzeń i buduje klimat. Wiele projektów Frandsen zostało stworzonych przez znanego na całym świecie projektanta Henrika Pedersena.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here