W nowoczesnych wnętrzach tradycyjne obrazy coraz częściej zastępują fotoobrazy na płótnie. Ich możliwości dopasowania do naszych potrzeb są prawie nieograniczone. Różnorodna tematyka, wielkość oraz gustowny wygląd pozwalają dobrać fotoobraz na płótnie do każdego pomieszczenia w domu. Co należy wziąć pod uwagę, przed dokonaniem zakupu fotoobrazu? Garść wskazówek na ten temat znajdziecie poniżej.

Wielkość fotoobrazu

Zanim dokonamy wyboru fotoobrazu, wpierw sprawdźmy zagospodarowanie ścian pomieszczenia. Zachowanie umiaru jest wskazane. Zarówno zbyt mały, jak i zbyt duży fotoobraz nie zapewni upragnionego efektu. Duże bogactwo fotoobrazów do wyboru, różniących się rozmiarem i proporcjami pozwoli na ich swobodny dobór zarówno do przestronnego salonu, jak i niewielkiej łazienki.

Popularne formaty to:

  • prostokątne 2:3 lub 3:4
  • kwadratowe
  • panoramiczne 2:1 lub 3:1
  • wieloczęściowe; dyptyki, tryptyki, kwadraptyki oraz pentaptyki.

Tylko od nas zależy czy zamówimy jeden duży fotoobraz do pomieszczenia, czy kilka mniejszych, które będą tworzyć efektowną, kompozycyjną całość.

Tematyka fotoobrazów

Fotoobrazy na płótnie można przygotować praktycznie z dowolnego zdjęcia. Udane ujęcie z wakacji lub rodzinnej uroczystości może stać się idealnym materiałem na fotoobraz o osobistym charakterze, który zachwyci domowników.

Tym, którzy chcą zaczerpnąć inspiracji z zewnątrz, można polecić śledzenie wpisów, które znajdują się na stronie: https://www.foto4u.pl/galerieW cyklicznych postach, publikowanych co miesiąc znajdują się inspiracje, które można potraktować jako motyw przewodni na fotoobraz do kuchni, salonu, pokoju dziecięcego czy biura.

Proste zamawianie fotoobrazu

Jeśli zdecydowaliśmy się już na konkretną tematykę fotoobrazu oraz jego wielkość, to następnym krokiem będzie złożenie zamówienia. Profesjonalnym wykonaniem i sprzedażą fotoobrazów na płótnie zajmuje się firma Foto4u. W ramach usługi, jaką jest drukowanie zdjęć na płótnie, dostępny jest duży wybór fotoobrazów, kształtów i dekoracji. Co więcej, cały proces zamawiania można dokonać przez internet i zaoszczędzić sporo czasu. Wystarczy wybrać zdjęcia, które chcemy wydrukować na płótnie, ustawić ich rozmiar i złożyć zamówienie, by już po kilku dniach cieszyć się wspaniałymi fotoobrazami we wnętrzu.

Fotoobraz pomysłem na prezent

W ciągu roku jest wiele okazji do tego, by obdarować kogoś z rodziny czy znajomych prezentem. Fotoobraz na płótnie świetnie sprawdzi się jako efektowny upominek dla tych, którzy już wielokrotnie otrzymywali od nas kwiaty, słodycze czy kosmetyki. Zdjęcie zamknięte w oryginalnej formie fotoobrazu to swoista pamiątka, która będzie codziennie przypominać o osobie obdarowującej. Dużą zaletą takiego prezentu jest fakt, że można go podarować każdemu bez względu na wiek. W zależności od wybranego motywu fotoobraz spełni wymagania zarówno osób starszych, jak i najmłodszych. To także dobry pomysł ze względu na atrakcyjną cenę fotoproduktów. Fotoobraz wielkości kilkudziesięciu centymetrów to koszt rzędu kilkudziesięciu złotych.

Jak czyścić fotoobraz?

Fotoobraz, podobnie jak inne dekoracje w naszym domu wymaga odpowiedniej pielęgnacji, by na długo zachować swój oryginalny wygląd. Aby usunąć nagromadzony na powierzchni fotoobrazu kurz, należy regularnie omiatać go ściereczką lub miotełką o delikatnym włosiu. Fotoobrazu nie należy natomiast czyścić mokrą ani wilgotną ściereczką z dodatkiem środku chemicznego, ponieważ w ten sposób możemy zniszczyć jego strukturę. Wskazane jest także to, by chronić go przed działaniem promieni słonecznych.

Fotoobraz – dopełnienie aranżacji każdego wnętrza

Fotoobraz na płótnie to zarazem niedrogi i ciekawy pomysł na ożywienie wnętrz. Oryginalna forma i mnóstwo możliwości doboru motywu sprawiają, że jest to dobre rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy szukają niebanalnych dodatków do wnętrz. To także świetny pomysł na prezent, kiedy nie wiemy, na co się zdecydować. Dobrze dobrany fotoobraz na płótnie będzie wywoływał uśmiech na twarzy domowników i przyciągał wzrok naszych gości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here