Co zrobić, aby woda nie wylewała się na podłogę podczas brania prysznica? Solidne uszczelki do kabiny prysznicowej powinny załatwić sprawę. Te transparentne elementy zabezpieczają szczeliny między szybami i brodzikiem, uniemożliwiając wodzie zalanie łazienki. Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie uszczelki prysznicowej?

Właściwości uszczelki do kabiny prysznicowej

Aby uszczelka do kabiny prysznicowej spełniała swoją rolę, musi być wykonana z wodoodpornego I wodoszczelnego tworzywa, tak jak uszczelki prysznicowe dostępne w sklepie Jumbo Shop. Uszczelki z PVC są wytrzymałe na szorowanie oraz działanie wody, pleśni i grzybów. W ofercie sklepu Jumbo Shop znajduje się kilkadziesiąt modeli uszczelek prostych, półokrągłych i magnetycznych. Taki wybór pozwala na szybkie i sprawne dopasowanie elementu do rodzaju posiadanej kabiny oraz grubości szkła.

Uszczelki dolne do drzwi kabiny prysznicowej posiadają miękkie ociekacze, które skutecznie zabezpieczają szczeliny przed wyciekiem wody. Sztywna listwa doskonale trzyma się szyby, nie rysując jej ani nie zsuwając się. Odpowiednio czyszczona uszczelka spełnia swoje zadanie przez długi czas.

Jak zamontować uszczelkę do kabiny prysznicowej?

Sama wymiana uszczelki do kabiny prysznicowej jest szybka i prosta. Zdejmij stary element i oczyść powierzchnię, na który był zamontowany. Na czystą i osuszoną szybę nałóż nową uszczelkę. Pamiętaj, że później nie da się jej przesunąć, dlatego zacznij montaż od samego początku szyby. Zdarzają się sytuacje, gdy uszczelka prysznicowa:

– nie chce wejść na szybę

– zsuwa się z niej

Gdy masz problem z założeniem uszczelki, posmaruj krawędź szyby płynem do mycia naczyń. Dzięki temu element powinien z łatwością wsunąć się na swoje miejsce. W przypadku spadającej uszczelki na  krawędź szyby nałóż cienką warstwę silikonu, a następnie uszczelkę. Silikon powinien uniemożliwić jej spadanie.

Po montażu sprawdź, czy uszczelka dobrze leży i czy nie utrudnia korzystania z kabiny prysznicowej.

Wybierz najlepszy dla Ciebie model

Uszczelki prysznicowe to obowiązkowy element w każdej kabinie. Bez nich istnieje ogromne ryzyko zalania łazienki, dlatego tylko wybór najlepszych daje gwarancję bezpiecznego korzystania z prysznica. Uszczelki do kabiny prysznicowej marki Steigner to rekomendowane zamienniki dla zużytych elementów oryginalnych. Kilkadziesiąt modeli już czeka w sklepie internetowym Jumbo Shop!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here