Jak wycenić mieszkanie?

0
3243

Wycena mieszkania to spory problem wśród sprzedających, ponieważ każdy z nich chce uzyskać satysfakcjonującą cenę. W artykule znajdziesz informację jak najsprawniej wycenić nieruchomość i co może zachęcić potencjalnych kupujących – doradzają fachowcy z https://domardevelopment.pl/.

Wyszukiwarki internetowe, operaty szacunkowe, pośrednicy- najczęściej wybierane metody wyceny

Właściciele mieszkań przed decyzją o sprzedaży swojej nieruchomości próbują samodzielnie wycenić jej wartość. W Internecie można znaleźć masę ogłoszeń z podziałem na różne rodzaje nieruchomości. Zazwyczaj w ogłoszeniach podane są informacje o lokalizacji mieszkania, jego powierzchni, rozkładzie, ilości pokoi oraz piętrze. W wyszukiwarce należy wprowadzić interesujące Cię informacje, aby otrzymać oferty podobnych mieszkań w twojej okolicy. Powinieneś pamiętać, że podane zakresy cenowe są nieco wyższe od ostatecznej ceny transakcji. Kolejnym bardzo popularnym sposobem wyceny mieszkania jest zamówienie operatu szacunkowego. Za kilkaset złotych możesz otrzymać wycenę Twojego mieszkania od profesjonalisty. Konkretne oszacowanie wartości twojego lokum, może przygotować dla Ciebie także pośrednik nieruchomości.

(Zobacz gdzie warto zainwestować https://domardevelopment.pl/inwestycje-mieszkaniowe-wroclaw/)

Co zachęca nabywców do zakupu nieruchomości?

Podczas oglądania nieruchomości kupujący zwracają uwagę na:

  • Jakość wykonanych zdjęć mieszkania, które zostały zamieszczone w ogłoszeniach.
  • Porządek panujący w mieszkaniu.
  • Stan wizualny mieszkania.
  • Zdolności interpersonalne sprzedającego.
  • Jasny status własnościowy lokalu.
  • Możliwość negocjacji ceny.

Dostosowanie się do potrzeb kupujących pozwoli Ci na sprawne sfinalizowanie transakcji. Kupujący najczęściej decydują się na zakup nieruchomości położonych na parterze. Dużą popularnością cieszą się także lokale wyremontowane, gotowe do zamieszkania.

Co może zniechęcić nabywcę do zakupu mieszkania?

Najczęstszym powodem, przez który kupujący nie decydują się na zakup mieszkania, jest jego nieatrakcyjna lokalizacja. Nawet najpiękniejszy lokal z wszelkimi udogodnieniami w złej lokalizacji nie stanie się wyborem kupujących. Części kupujących bardzo zależy, aby mieszkanie posiadało piwnicę i balkon. Dodatkowa przestrzeń na tych powierzchniach pozwala na zagospodarowanie miejsca przeznaczonego na relaks, bądź niewielki składzik. Zdarza się, że przeszkodą przy zakupie są pokoje przechodnie, które mogą stać się dużym utrudnieniem dla lokatorów. Czynnikiem wpływającym na odrzucenie oferty zakupu mieszkania może być również brak garażu bądź parkingu pod budynkiem. Problemem może okazać się także brak windy, położenie mieszkania na wysokich kondygnacjach bloku i zły stan techniczny mieszkania.

Czym jest home staging?

Home staging to jedna z metod mająca na celu, przygotowanie mieszkania do sprzedaży. Odpowiednio przygotowana nieruchomość, ma zachęcać kupujących do zakupu. Aktualnie na rynku istnieje wiele specjalizujących się home stagingiem, często z tej metody marketingowej korzystają pośrednicy w obrocie nieruchomościami. Podczas oglądania mieszkania wszystkie pomieszczenia powinny być zadbane schludne, pachnące, słoneczne oraz pozbawione elementów spersonalizowanych. Po wyjściu z tak przygotowanego lokalu, u kupujących pozostaje pozytywne wrażenie, bardzo ważne przy podejmowaniu ostatecznej decyzji przy wyborze nieruchomości.

Podczas sprzedaży nieruchomości niezwykle istotne jest odpowiednie dostosowanie nieruchomości do wizyt potencjalnych kupujących. Warto początkowo zaproponować nieco zawyżoną cenę mieszkania, aby później móc ją obniżyć w trakcie negocjacji. Pozwoli to uzyskać zadowalający efekt dla obu stron.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here