Jak zaprojektować niewielkie wnętrze

Urządzenie wnętrza to spora przyjemność, ale jednocześnie niemałe wyzwanie. Jak stworzyć unikatowy klimat, który będzie się wyróżniał? Gdzie szukać najciekawszych rozwiązań do własnego, niewielkiego mieszkania? Oto kilka praktycznych porad.

Projektowanie wnętrza to praca zarówno dla wyobraźni, jak i naszych zdolności matematycznych. Dobrze bowiem połączyć wymiar estetyczny z praktycznym. Docenią to zwłaszcza posiadacze mniejszych mieszkań, gdzie każdy metr kwadratowy jest na wagę złota.

Pomiary przed fantazją

Jeżeli urządzamy całe mieszkanie, powinniśmy pomieszczenie po pomieszczeniu mierzyć wszystkie najważniejsze przestrzenie. Długości ścian, odległość od grzejników, szerokość drzwi. Każda liczba będzie cenna, kiedy przyjdzie do wybierania konkretnych mebli. Wbrew pozorom jednym z największych matematycznych wyzwań jest sypialnia. Choć w większości domów jej wystrój ogranicza się do przestronnej szafy oraz łóżka, zwłaszcza w niewielkich mieszkaniach, chcemy zyskać jak najwięcej przestrzeni. Ważna będzie wysokość zagłówka łóżka, możliwość schowania rzeczy w jego skrzyni oraz np. rodzaj otwierania drzwi szafy. W małych sypialniach świetnie sprawdzają się szafy z przesuwnymi, lustrzanymi drzwiami. Szeroki wybór tego typu mebli znajdziemy na stronie https://meblini.pl/pl/c/Sypialnia/39.

Tam, gdzie każdy mebel jest ważny

W niektórych pomieszczeniach możemy pomieścić zaledwie kilka niedużych mebli, dlatego wybierając ten jedyny, przykładamy dużą wagę do jakości i niepowtarzalnego stylu. Do takich przestrzeni należy przedpokój. Szafa w przedpokoju to często pierwszy mebel, jaki zauważają nasi goście. Dlatego szczególnie zależy nam, żeby efekt był jak najlepszy. W ten sposób pokazujemy, jaki styl preferujemy. W związku z tym, jeśli cały dom urządzony jest klasycznie, meble w przedpokoju muszą być utrzymane w takim samym charakterze. Na szczęście w ofercie salonów meblowych znajdziemy pomysłowe rozwiązania w każdym stylu, wystarczy sprawdzić ofertę Meblini na stronie https://meblini.pl/pl/c/Szafy-do-przedpokoju/223.

Praktyczne rozwiązania oszczędzające przestrzeń

Wśród ciekawych pomysłów na zaprojektowanie wnętrza niewielkiego mieszkania są m.in. zapomniane nieco półkotapczany. To zgrabne połączenie miejsca wypoczynku oraz regału było popularne już kilka dekad temu. Teraz jednak półkotapczany wracają ze względu na swoją funkcjonalność. W minimalistyczny wystrój, jaki często dominuje w niedużych mieszkaniach świetnie wpisują się meble w stylu skandynawskim. Całą gamę takich praktycznych rozwiązań znajdziemy na stronie https://meblini.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here