porcelana

Wielu Polaków marzy o pięknym komplecie porcelany. W niektórych rodzinach zastawa przechodzi z pokolenia na pokolenie, ciesząc nasze oczy przy najważniejszych rodzinnych przyjęciach. Wiele osób nie doświadcza jednak przywileju odziedziczenia pamiątkowego serwisu i pragnie zakupić go samemu. Najlepsza polska porcelana to gwarancja stylu, elegancji i wygody użytkowania danego zastawu. Z tego powodu najlepszym wyborem będzie porcelana Chodzież lub porcelana Lubiana.

Krótka historia porcelany

Porcelana znana jest już od wieków. Uchodzi za materiał niezwykle szlachetny oraz elegancki. Z tego powodu elity zawsze posiadały ją w swojej zastawie stołowej. Właściwości porcelany sprawiają, że może być stosowana do wyrobu najróżniejszych naczyń. Od setek lat porcelana z Chin uważana jest za najcenniejszy i najpopularniejszy jej rodzaj. Warto jednak zauważyć, że wiele innych państw związanych jest z tradycją wyrobu zestawów z tego materiału, między innymi Wielka Brytania, Niemcy oraz Polska. Unikatowe i tradycyjne wyroby mogą kosztować krocie i trafiają najczęściej w ręce kolekcjonerów. Na szczęście istnieje wiele firm, które nadal produkują szlachetną porcelanę, której cena jest jednak przystępna dla niemal każdego klienta. Warto podkreślić, że porcelanowy zestaw może okazać się świetnym pomysłem na prezent, który będzie nie tylko piękny, ale również wartościowy. Decydując się na niego mamy gwarancję, że obdarowana osoba będzie cieszyła się tą pamiątką przez długie lata, a być może i pokolenia.

Najlepsza polska porcelana – jaką wybrać?

Porcelana Chodzież produkowana jest od połowy XIX wieku przez jedną z najstarszych marek porcelany w Polsce. Łączy w sobie tradycję z nutą nowoczesności wprowadzaną przez doświadczonych projektantów. Zestawy są niezwykle różnorodne oraz funkcjonalne, co sprawia, że niemal każda polska rodzina znajdzie wymarzony komplet dla siebie. Warto podkreślić, że porcelana Chodzież może być również myta w zmywarce, co stanowi doskonały dowód na to, że firma słucha potrzeb swoich klientów i podąża za duchem czasu.

Porcelana Lubiana to również porcelana produkowana w 100% w Polsce. Tradycja firmy jest jednak nieco krótsza – Lubiana towarzyszy rodzinnym spotkaniom przy stole od ponad pięćdziesięciu lat. Decydując się na wybór porcelany tej marki, warto postawić na klasyczną białą zastawę. Jest ona symbolem Lubiany, która sprzedawana jest w 40 krajach na całym świecie. Wybór tej porcelany to obietnica najwyższej jakości i klasy.

Najlepsza polska porcelana, zarówno porcelana Lubiana, jak i Chodzież będzie służyć każdemu przez lata, ciesząc oko oraz nadając elegancji każdej rodzinnej uczcie. Wsparcie polskich marek łączących tradycję z nowoczesnością to najlepsze co możemy zrobić, wybierając serwis do swojego domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here