Łącznik krzyżowy. Czym jest i do czego służy?

0
2842

Nie da się zaprzeczyć, że wszelkiego rodzaju konstrukcje szkieletowe na bazie profili stalowych lub aluminiowych są dziś szalenie popularne. Stosuje się je szeroko między innymi w ramach budownictwa i prac remontowych. Łącznik krzyżowy stanowi pod tym względem rozwiązanie użytkowane naprawdę powszechnie. Przede wszystkim, gdy chodzi o konstrukcję sufitów podwieszanych oraz elementów suchej zabudowy opartych o płyty gipsowo-kartonowe. Niska cena i prostota użycia sprawiają, że łączniki są sporym ułatwieniem dla wykonawców prac.

Łącznik krzyżowy do profili – jaki wybrać?

Rynek w Polsce jest naprawdę bardzo dobrze rozwinięty, jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju akcesoria oraz rozwiązania podnoszące jakość budownictwa. Fachowcy, którzy chcą się zaopatrywać w takie elementy nie mają z tym problemów. Produktów jest wiele – zarówno w sprzedaży tradycyjnej, jak też za pośrednictwem internetu. Standardowo łączniki krzyżowe są wykonane ze stali ocynkowanej i ta ostatnia cecha jest naprawdę ważna. Ocynk sprawia, że element jest odporny na procesy korozyjne. Nie szkodzi mu też kwaśny odczyn prefabrykatów gipsowych.

Jak tego używać?

Podstawowe zastosowanie łączników jest związane z konstruowaniem sufitów podwieszanych, co już wspomniano powyżej. Za ich pomocą montuje się ruszt krzyżowy, będący jednym z kluczowych elementów w przypadku tego rodzaju instalacji. Gdy w ruch idzie łącznik krzyżowy do profili, montaż jego odbywa się poprzez łączenie z wewnętrznymi ściankami dolnego profilu. Sam łącznik z kolei nakłada się na profil, jaki umieszczono na wieszaku kotwowym. Po bokach montuje się go za pomocą wkrętów samogwintujących. Tak uzyskana konstrukcja jest solidna i pewna.

Solidny łącznik krzyżowy do profili – cena musi być wysoka?

W sprzedaży znajduje się szeroka gama łączników różnych producentów – zarówno polskich, jak i zagranicznych. Jednakże co do swojej formy łącznik krzyżowy wygląda zawsze podobnie i ma podobne wymagania odnośnie montażu. – W naszej ofercie polecamy nabywcom łączniki polskiej marki Wkręt-Met, wykonane z blachy stalowej DX51D i powlekane ogniowo powłoką metaliczną. Cechuje je świetna wytrzymałość i łatwość stosowania. Cena jest przy tym naprawdę niska, wystarczy zajrzeć do naszego sklepu online: e-armet.pl  – mówi pan Przemysław, ekspert sklepu internetowego e-Armet.pl. To jedno z miejsc w sieci, w których zamówić można wysokiej klasy warianty łączników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here