Materac piankowy dla dziecka

Materac dla z dziecka pianki może mieć wypełnienie z pianki termoelastycznej, lateksowej, pianki PUR oraz wysokoelastycznej. Czym się różnią i który będzie najlepszym zakupem do dziecięcego łóżeczka?

Na rynku dostępnych jest wiele typów materacy piankowych reklamowanych jako idealne dla dzieci. Zanim zdecydujesz się na konkretny zakup warto dowiedzieć się najważniejszych rzeczy na temat materacy dla dziecka, co pomoże dokonać właściwego wyboru.

Jakie kryteria musi spełniać odpowiedni materac dla dziecka?

W przypadku dzieci zaleca się, aby materac był zawsze nowy. Dlaczego? Ponieważ używanie starego materaca może powodować trudności ze snem, a nawet przyczyniać się do wad postawy. Nie należy również zapominać o praktycznych aspektach, takich jak zdejmowany pokrowiec. Więcej na temat tego, jaki powinien być materac dla dziecka dowiesz się ze strony https://materaceproducenta.pl/jaki-materac-dla-dzieci-bedzie-najlepszy/.

Jednym z najpopularniejszych typów są materace piankowe, polecane przede wszystkim dla niemowląt oraz maluchów do 4 lat, które dużo wiercą się podczas snu. Cenowo plasują się na średniej lub wyższej półce, jednak jest to inwestycja na lata – od pierwszych dni życia aż do okresu dojrzewania.

Cechy materacy piankowych

Cechy charakterystyczne materacy piankowych

Materace piankowe to produkty wykonane w całości z materiałów o strukturze pianki. Do wybory mamy takie z pianki termoelastycznej, z pianki PUR (poliuretanowej), pianki wysokoelastycznej oraz pianki lateksowej. Są dostępne w wielu popularnych rozmiarach dla dzieci i dorosłych (80 x 200 cm, 90 x 200 cm, 140 x 200 cm, 160 x 200 cm).

Podstawowe kryteria, które powinny spełniać wysokiej jakości materace dla dzieci z pianki, to antyalergiczność, właściwości antybakteryjne, możliwość prania w pralce oraz wykonanie z bezpiecznych dla dzieci materiałów. Z tego powodu szczególnie polecane są materace z pianki termoelastycznej oraz lateksowej. Dowiedzmy się o nich nieco więcej.

Materace dla dzieci z termopianki i lateksowe

Materace dla dzieci z termopianki są dobrze oceniany przez fizjoterapeutów, a także rodziców. Ich największą zaletą jest tzw. sprężystość punktowa, dzięki której dopasowują się do kształtu ciała pod wpływem ciepła. W efekcie materac pozwala odpocząć mięśniom, a dziecko nie musi często zmieniać pozycji. Korzyścią jest zdrowy i niczym niezakłócony sen pozwalający na pełną regenerację organizmu. Dziecko budzi się wypoczęte i gotowe do podjęcia wyzwań w szkole.

Drugim popularnym rodzajem są materace lateksowe dla dzieci, które cechuje wysoka elastyczność. Ten typa materaca szybko wraca do pierwotnego stanu, kiedy dziecko nie leży na materacu. Nie zniekształcają się nawet przez wiele lat użytkowania. Zapewniają bardzo dobre oparcie dla dziecięcego kręgosłupa, szybko wysychają po zamoczeniu i znakomicie przepuszczają powietrze.

Odwiedź stronę https://materaceproducenta.pl/materac-piankowy-kiedy-warto-kupic/ i dowiedz się więcej na temat najlepszych materacy piankowych dla dziecka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here