Meble skandynawskie

Skandynawia to obszar bardzo pociągający ze względu na swoją surowość i bliskość natury. Mieszkańcy północy nie są być może najbardziej towarzyskimi ludźmi, ale za to niezwykle prawdziwymi i prostymi. Ma to swój wyraz w meblach, które inspirowane północą są właśnie proste, surowe i prawdziwe, dzięki czemu dom zyskuje niepowtarzalny charakter i atmosferę.

Drewno zastosowane w meblach skandynawskich jest często bielone lub po prostu podkreślane, dzięki czemu wyraźnie widać na nim wszelkie słoje, skazy czy naturalne rysunki. Meble skandynawskie łączone są z tkaninami szarymi lub chłodnymi w barwie, dzięki czemu pomieszczenie zawsze wygląda świeżo i przestrzennie. Pikowanie powierzchni foteli i kanap to cecha charakterystyczna i mało które meble wypoczynkowe wykonywane są w innym stylu. Nie tylko jednak salon i sypialnia mogą być urządzone tymi wyjątkowymi meblami – kuchnia, łazienka, czy też gabinet to doskonałe przestrzenie do urządzenia ich właśnie w takim stylu.

W kuchnie pięknie będzie prezentował się prosty w budowie biały kredens, który zostanie pokreślony drewnianą podłogą i powieszonymi nad nim talerzami z niebieskim zdobieniem na brzegach. Kredens kuchenny z prostym, surowym wyglądem przekona do siebie niejedną gospodynię domową, która oprócz sprzątania będzie miała też w kuchni możliwość odpoczynku połączonego z przyjemną kontemplacją mebla, który jest niezwykle funkcjonalny, ale przede wszystkim wyjątkowo piękny.

biały kredens
Biały kredens ze sklepu meblarnia.com.pl

Zapach drewna połączonego z przepiękną kolorystyką przywodzi na myśl zimowe góry i zachęca do spędzenia wieczoru lub popołudnia na kanapie w towarzystwie książki, koca i całej rodziny pod nim. Idealnym dopełnieniem byłby kominek, który ogrzeje nie tylko zmarznięte stopy, ale też zmysły.

Meble skandynawskie zachwycają wysoką jakością wykonania i tym, że można je zakupić raz na wiele lat. Ich niezawodność jest godna podziwu i trudno jest znaleźć meble lepsze zarówno pod względem wyglądu, jak i użytkowości. Meble skandynawskie połączone z długimi firanami, grubymi narzutami z szarej wełny i poduszkami z pięknymi, acz prostymi geometrycznymi wzorami doskonale sprawdzą się w każdego rodzaju wnętrzu, które bardzo zyskają zarówno pod względem wyglądu, jak i przyjemnej, domowej atmosfery.

Jeżeli chcemy zanurzyć się w świecie prawdziwego spokoju, kojącej samotności lub po prostu lubimy otaczać się rzeczami najwyższej jakości to warto zaopatrzyć się w meble skandynawskie, które zapewnią maksymalną możliwą wygodę każdej osobie, która bardzo to sobie ceni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here