Motyw przewodni w aranżacji łazienki

Podczas urządzania łazienki warto pomyśleć o wybraniu motywu przewodniego, który może być np. kolorem, wzorem czy też nawet surowcem. Jest to skuteczny sposób na osiągnięcie estetycznego i harmonijnego wystroju pomieszczenia. Nie masz pomysłu na projekt łazienki? Sprawdź, jakie motywy przewodnie będą strzałem w dziesiątkę, jeśli zależy ci na oryginalnym efekcie.

Rośliny

Choć roślinność jest jednym z najpopularniejszych motywów w świecie aranżacji łazienek, to wcale nie oznacza rezygnacji z oryginalności. Pod adresem https://elazienki.pl/k/plytki-ceramiczne/plytki-lazienkowe/ można znaleźć naprawdę szeroki wybór płytek inspirowanych światem flory. Wśród wzorów nie brakuje zarówno orientalnych arabesek z roślinnymi wzorami, jak i rajskich kwiatów czy też egzotycznych paproci. Ponadto warto pomyśleć o żywych bądź sztucznych roślinach pełniących funkcję dekoracji. Świetnym uzupełnieniem łazienki, w której motywem przewodnim są rośliny, będą akcesoria i meble z drewna o naturalnym wyglądzie.

Czerń i biel

Kontrast między bielą i czernią daje niepowtarzalny efekt, który może nawet stać się motywem przewodnim w łazience. Można przykładowo stworzyć na podłodze dwukolorową szachownicę z płytek. Ponadto jeden z kolorów może dominować w aranżacji. Przykładowo można postawić na czarne ściany, podłogę i meble, a biel może pojawić się np. tylko na wannie, umywalce i toalecie. Ciekawym pomysłem jest też biała łazienka, w której czerń jest obecna np. wyłącznie na blacie wokół umywalki. Te dwa niepozorne kolory oferują prawdziwe morze możliwości i pozwalają na stworzenie naprawdę wyjątkowych aranżacji.

Geometria

Świat geometrii od dawna inspiruje dekoratorów wnętrz. Zapewnia nowoczesny efekt i zachwyca minimalizmem, który może być niesamowicie efektowny. W pomieszczeniu z motywami geometrycznymi można postawić np. na sześciokątne płytki z oferty sklepu online elazienki.pl. Wzrok trudno oderwać również od kwadratowych kafelek z mniejszymi kwadracikami z białych i czarnych trójkątów. Nutę elegancji mogą natomiast zapewnić romby. Niemałe wrażenie robią ponadto geometryczne płytki z efektem 3D.

Arabeska

Ornamenty roślinne bez wątpienia zawsze przykuwają wzrok. Misterne arabeski mogą zatem okazać się świetnym pomysłem na niebanalny motyw przewodni. Wbrew pozorom taki wzór nie jest wcale zarezerwowany wyłącznie do aranżacji o orientalnym charakterze. Płytki w marokańskim stylu mogą również być ciekawym uzupełnieniem nowoczesnego bądź klasycznego wystroju wnętrz. Ponadto arabeski na kafelkach i akcesoriach łazienkowych mogą sprawdzić się w przypadku stylu glamour.

Drewno

Motywem przewodnim w łazience może być również surowiec. Jednym z najgorętszych trendów jest obecnie drewno, które w aranżacji może być obecne w różnych formach np. na meblach, akcesoriach i dekoracjach. Co ciekawe, drewno może pojawić się nawet na podłodze i ścianach. Oczywiście w tym przypadku nie można postawić na naturalny surowiec, a jedynie na płytki drewnopodobne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here