Nowoczesne miękkie panele ścienne

Co sezon pojawiają się nowe trendy w dekoracji wnętrz. Nieustannie modne są miękkie panele ścienne, które są nie tylko modne ale również bardzo praktyczne. Doskonale sprawdzają się one między innymi jako zagłówek łóżka małżeńskiego bądź dziecięcego. W pokoju dziecięcym stanowią one również świetne zabezpieczenie.

Niewątpliwą ich zaletą jest szybki i nieskomplikowany montaż w dowolnym miejscu. Niesamowity efekt można uzyskać poprzez udekorowanie całej ściany kolorowymi panelami. Dostępne są one w różnych kształtach, między innymi prostokąta, kwadratu lub sześciokąta. Ceny mieszczą się w przedziale od kilkudziesięciu do kilkuset złotych za sztukę.

Najczęściej sprzedawane są one w formie pojedynczych elementów, dzięki czemu każdy z klientów może zamówić potrzebną ilość w wybranym kolorze. Zazwyczaj są one wykończone przyjemnym, welurem lub elegancką, połyskującą satyną.

Miękkie panele ścienne bardzo łatwo można utrzymać w czystości. Wszelkie zabrudzenia należy usuwać przy pomocy wilgotnej ścierki z odrobiną odpowiedniego detergentu. Na zamówienie klienta mogą być one dodatkowo udekorowane świecącymi kamykami bądź ćwiekami. Takie panele doskonale pasują do pomieszczeń urządzonych w stylu glamour, skandynawskim, minimalistycznym oraz klasycznym.

Innym równie nowoczesnym rozwiązaniem są panele 3D do przedpokoju. Jest to doskonała alternatywa dla tradycyjnej tapety czy też fototapety. Panele 3D występują w wielu wzorach i kolorach. Zazwyczaj są one produkowane z twardego materiału, który strukturą przypomina styropian. Dużo wytrzymalsze są panele gipsowe, które dodatkowo można w razie potrzeby przemalować na dowolny kolor.

Aby uzyskać lepszy efekt wśród paneli można zamontować kinkiet ścienny, który podświetli dekorację. Coraz częściej w wielu mieszkaniach spotkać można panele akustyczne sufitowe. Doskonale tłumią dźwięki w danym pomieszczeniu, a ponad to stanowią niebanalny element dekoracyjny. Bardzo dobrze sprawdzą się one również w różnych przedsiębiorstwach, na przykład w salonie fryzjerskim czy salonie tatuażu.

Tego typu materiały dostępne są między innymi w popularnych marketach z materiałami budowlanymi oraz w wielu sklepach internetowych. Montaż paneli warto zlecić doświadczonym fachowcom, którzy zamontują je w profesjonalny sposób przy użyciu odpowiednich materiałów.

Panele 3D świetnie nadają się do dużych pomieszczeń. Dla uzyskania jak najlepszego efektu warto umieścić je na ścianie o największej powierzchni. Panele można czyścić suchą szmatką lub wilgotną chusteczką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here