Rolety na okna dachowe

0
712

Okna dachowe to popularne rozwiązanie, które pojawia się w wielu domach zarówno ze względu na jego możliwości konstrukcyjne, jak i na konieczność wybrania estetycznego wykończenia. Wiążą się one jednak ze specyficznymi problemami, takimi jak dużą ilość światła i gorąca, która może wdzierać się przez nie do pomieszczenia. Dlatego warto zastosować na nich rolety, specjalnie dedykowane do tego typu okien.

Kiedy warto zastosować rolety na oknach dachowych?

W przypadku okien dachowych nie mamy możliwości instalacji tradycyjnych firanek i zasłon. Specyficzne pochylnie okna, że klasyczne rodzaje ozdób po prostu się nie sprawdzą, gdyż zwisałyby nieestetycznie w innej płaszczyźnie niż ściana, stanowiąca też element stropu. Dlatego jeśli chcemy je czymś zastąpić, możemy sięgnąć wyłącznie po rolety.

Rolety posłużą przede wszystkim do zaciemnienia pomieszczenia, Dzięki nim uzyskamy w pokoju wymarzony mrok, który pomoże nam zasnąć, odcinając nas zupełnie od świateł ulicznych lamp, a także blasku księżyca i lamp. Możemy też wykorzystać je za dnia, żeby ograniczyć dopływ słońca do domu, co pomoże w utrzymaniu w domu przyjemnego chłodu.

Rolety na okna dachowe mogą przydać się również, aby wyciszyć pomieszczenie i zabezpieczyć je dobrze przed złodziejami. Wystarczy wykorzystać do tego mocne rolety zewnętrzne, a włamanie stanie się znacznie mniej prawdopodobne. To doskonały pomysł zwłaszcza dla osób, które często wyjeżdżają i chciałyby lepiej zabezpieczyć swój dom.

Rolety wewnętrzne z różnych materiałów

Pierwszym typem rolet są rolety wewnętrzne, które montujemy od strony pokoju na oknach dachowych. To najbardziej popularny typ rolet, który doskonale sprawdza się do zaciemniania i stworzenia optymalnej temperatury w pokoju. Nie jest jednak wykorzystywany w celu zwiększenia bezpieczeństwa.

Rolety wewnętrzne to rolety z materiału, który może mieć różną grubość oraz dodatkowe warstwy, na przykład podgumowaną, odbijającą światło powierzchnię, która pomaga w ochronie przed promieniowaniem słonecznym. Dedykowane do okien dachowych Fakro rolety wewnętrzne umieszczane są w specjalnych aluminiowych prowadnicach, które gwarantują ich dobre przyleganie do okna i brak nieszczelności, niezależnie od stopnia pochylenia skrzydła okiennego.

Rolety wewnętrzne to oczywiście także element ozdobny, dlatego należy pamiętać o ich odpowiednim doborze kolorystycznym do pomieszczenia. Nie można wybrać byle jakich, należy dobrze dopasować je do ścian i innych elementów znajdujących się w domu. Zaletą dedykowanych rolet jest jednak ich różnorodność, pozwalająca łatwo sięgnąć po te, które są najlepsze.

Rolet zewnętrzne

Rolety zewnętrzne, mające formę rolokasety, bardzo szczelnie okrywają okno i jak sama nazwa wskazuje znajdują się po zewnętrznej części okna, doskonale łącząc się z dachem. Dzięki temu ukrywają okna przed wzrokiem innych i sprawiają, że włamywaczom trudniej się do nich dostać. Co więcej, zapewniają dokładnie 100% zaciemnienie pomieszczenia, które sprawdza się szczególnie dobrze w nocy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here