Salon w stylu rustykalnym

Miłośnicy sielskiej atmosfery, praktycznej prostoty i naturalnych materiałów z wielką chęcią urządzą swój salon zgodnie z założeniami stylu rustykalnego. Takie wnętrza urzekają tradycyjnym wystrojem i zachęcają do chwili beztroskiego wypoczynku. Odpowiednio dobrane meble stworzą niepowtarzalny, wiejski klimat, jednak to detale najlepiej dopełnią całości. Zobacz, jakie dodatki wspaniale pasują do salonu w stylu rustykalnym.

Stawiaj na piękno i użyteczność

Styl rustykalny nie lubi przesadnej dekoracyjności. Ważne, aby główne dodatki do salonu były przedmiotami użytkowymi, które dodatkowo mogą posłużyć jako ozdoby. Możliwości aranżacyjnych jest wiele, a do ciekawych pomysłów można zaliczyć:

  • metalowe kosze,
  • żeliwne świeczniki,
  • ręcznie kuty stojak na kwiaty,
  • starą maszynę do szycia.

W stylu rustykalnym znajdzie się miejsce na stare pamiątki oraz nieidealne przedmioty. Ten wiejski nurt dekoracyjny docenia rzeczy z duszą i ciekawą historią. Stare, przetarte krzesło sprawdzi się w takim salonie o wiele lepiej, niż nowy, lśniący fotel.

Nawiązania do natury

Doskonałym dodatkiem do rustykalnego wnętrza są rośliny. W salonie pięknie będą wyglądały kwiaty polne, takie, jak chabry, stokrotki, czy maki. Stworzą wspaniały zestaw z prostym, ręcznie malowanym wazonem. Można je postawić na stole, dowolnym meblu, a nawet na podłodze. We wnętrzu powinny się znaleźć także rośliny doniczkowe. Egzotyczne gatunki lepiej jest zastąpić ozdobnymi paprociami oraz odmianami kwitnącymi.

Nawiązania do natury powinny występować także w używanych materiałach. Styl rustykalny nie istnieje bez drewna. W salonach często można zauważyć belki, stoły, podłogi i inne meble wykonane z tego materiału. Warto pójść o krok dalej i wykorzystać to tworzywo również przy dodatkach. Wyjątkowego klimatu może nadać żaluzja drewniana lub sufitowy wiatrak wykonany z tego materiału.

Umiejętna gra światłem

Rustykalny salon powinien być przytulny i nastrojowy. Należy unikać zbyt ostrego światła o chłodnej barwie. W takim pomieszczeniu wspaniale sprawdzą się stare lampy z kloszem, które po zapaleniu świecą ciepłą, żółtą poświatą.

Nic nie dodaje rustykalnemu wnętrzu więcej uroku niż wpadające przez szybę promienie słoneczne. Warto zamontować w oknach takie zasłony, które pozwolą na regulowanie ilości przepuszczanego światła. W salonie z wiejskim klimatem doskonale sprawdzi się roleta rzymska, która równocześnie pełni funkcję stylowej ozdoby. Miłośnicy prostoty i praktycznych rozwiązań chętnie postawią na plisy okienne, które w można w łatwy sposób regulować. Ich minimalistyczna konstrukcja będzie stanowiła wspaniałe dopełnienie rustykalnego salonu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here