Samodzielne pranie dywanów i tapicerki

Pranie dywanów i tapicerek w domu i w samochodzie wcale nie jest trudne ani czasochłonne. Wystarczy wyposażyć się w nowoczesne urządzenia, dzięki którym bardzo szybko i skutecznie wyczyścisz domowe wykładziny czy samochodowe fotele. Nie musisz korzystać z usług profesjonalnych firm, by cieszyć się ich czystością.

Pranie dywanów i wykładzin

W tym zadaniu najlepiej spisze się odkurzacz piorący. Nowoczesne maszyny w znaczący sposób usprawniają pranie wykładzin czy dywanów. Zalicza się je do tak zwanych urządzeń ekstrakcyjnych. Tego typu działanie polega na jednoczesnym intensywnym natryskiwaniu włókien wodą ze specjalnym środkiem czyszczącym, a także odsysaniu cieczy wraz z rozpuszczonymi zabrudzeniami. Nowoczesne odkurzacze piorące posiadają również funkcję suszenia. Intensywne działanie dmuchawy pomocne okazuje się szczególnie wtedy, gdy pomieszczenie, w którym znajduje się dywan nie jest dobrze wentylowane. Wyczyszczone w ten sposób wykładziny i dywany są całkowicie suche i gotowe do użytkowania po bardzo krótkim czasie.

Jak jeszcze bardziej podnieść skuteczność odkurzaczy piorących?

Jeśli chcesz uzyskać w pełni satysfakcjonujący efekt i równomiernie wyczyścić każdy fragment wykładziny lub dywanu, kilkanaście minut przed zasadniczym praniem przeprowadź natryskiwanie i wcieranie w całą powierzchnię specjalistycznego detergentu. Wówczas odkurzacz piorący dopełni dzieła i skutecznie usunie wszystkie zabrudzenia z Twojego dywanu. W tym celu możesz wykorzystać tzw. prespraye. Są to środki znacznie skuteczniejsze od tradycyjnych szamponów, ale również łatwiejsze do spłukania z powodu wydzielania mniejszej ilości piany. W przypadku szczególnie trudnych zabrudzeń, np. plam po rozlanych napojach, możesz sięgnąć po oplamiacze do dywanów.

Odkurzanie i pranie tapicerek

Zarówno tapicerki samochodowe, jak i te, którymi obite są domowe meble, bardzo skutecznie wyczyścić pomoże Ci odkurzacz samochodowy. Są to urządzenia o kompaktowej konstrukcji, wyposażone w praktyczne ssawki i szczotki, dzięki którym dostaniesz się w najbardziej niedostępne zakamarki mebli. Dodatkowym atutem będzie zasilanie akumulatorem, dzięki czemu odkurzacz jest w pełni mobilny i nieograniczony długością kabla.

Tapicerkę samochodową możesz z powodzeniem wyprać przy użyciu odkurzacza piorącego. Możesz również skorzystać ze specjalistycznych środków do ręcznego czyszczenia tapicerek. W sklepach dostępny jest coraz większy wybór tego typu środków, dlatego bez problemu znajdziesz taki, który odpowiada Ci zarówno pod kątem ceny, jak i skuteczności.

Tapicerkę samochodową staraj się prać podczas słonecznej pogody i wysokich temperatur. Wtedy do jej całkowitego wyschnięcia potrzeba zaledwie kilkudziesięciu minut.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here