Standardowe prezenty w niestandardowej oprawie

Każdy ma w życiu takie sytuacje, w których kończą mu się pomysły na prezenty. Zazwyczaj, jeśli dana osoba jest bliska, nie ma z tym problemu. Są jednak sytuacje, w których trudno wpaść na coś odkrywczego. Jeżeli chce się mimo wszystko obdarować wybraną osobę, pozostaje się w kategorii prezentów bezpiecznych i uniwersalnych – nie oznacza to jednak, że muszą być one nudne.

  1. Uniwersalne pomysły na prezent
  1. Prezenty, których lepiej unikać
  1. Jak podejść do wyboru prezentu?

Uniwersalne pomysły na prezent

Jeżeli nie zna się zbyt dobrze obdarowywanej osoby, warto pozostać w sferze tak zwanych “bezpiecznych prezentów”. Zalicza się do nich kubki ceramiczne, bony upominkowe, markowe długopisy czy pióra oraz świece zapachowe. Dobrze jest jednak wykonać podstawowe rozeznanie, np. jeśli w prezencie chce się wręczyć ceramiczne kubki, dobrze wiedzieć, czy będą używane do kawy czy do herbaty. W zależności od tego można wybrać odmienny design naczynia oraz dostosować wzór. Podobnie jest z bonem podarunkowym – warto wiedzieć, w jakich sklepach dana osoba często robi zakupy (lub chciałaby robić), aby nie wręczyć komuś czegoś kompletnie nieprzydatnego. Warto też postarać się o eleganckie i estetyczne zapakowanie prezentu. Czasami najbardziej symboliczna rzecz zapakowana w ładny sposób sprawi największą radość.

Prezenty, których lepiej unikać

Prezent to coś, co ma sprawić radość osobie obdarowanej, dlatego pewnych rzeczy warto unikać. Przy wyborze podarunku dobrze jest kierować się nie własnym gustem, ale preferencjami osoby, którą ma się obdarować. Warto unikać różnego rodzaju poradników, ponieważ mogą być odebrane jako przytyk lub wskazanie na wadę drugiej osoby. Ponadto są też prezenty, które przez niektóre osoby zostaną odebrane jako zła wróżba, np. buty – obdarowana osoba odejdzie; perły – przyniosą płacz; nóż – przetnie więź, czy zegarek, który odmierza czas znajomości. W niektórych zawodach czy sytuacjach tego typu prezenty będą czymś normalnym, np. nóż dla szefa kuchni, jednak generalnie lepiej pamiętać o znaczeniu, które może być im przypisywane.

Jak podejść do wyboru prezentu?

Pamiętaj, że prezent ma się spodobać przede wszystkim osobie obdarowywanej. Jeżeli zamierzasz wręczyć kubek, sprawdź kubki ceramiczne z fabrykaform.pl. Nie należą one do standardowych i nudnych kubków, dzięki czemu idealnie sprawdzą się w roli prezentu. Pamiętaj też, aby nie ofiarować przedmiotów niewspółmiernie drogich, ponieważ może to wprawić obdarowanego w zakłopotanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here