Jeśli marzysz o wnętrzu przestronnym i przejrzystym, zachwycającym otwartością przestrzeni, z pewnością przypadnie Ci do gustu nowoczesny styl aranżacji współczesnych wnętrz mieszkalnych. Cechą charakterystyczną tego stylu jest unikanie wielu dekoracyjnych elementów, a w ich miejsce wprowadzenie przedmiotów o geometrycznych, prostych, ale niekoniecznie nudnych kształtach.

Warto pamiętać, że nowoczesne wnętrze to nie tylko designerskie meble i dodatki. To także efektownie wyglądające podstawowe elementy wyposażenia. Doskonałym ich przykładem są gładkie podłogi i ściany, a także schody zabiegowe o otwartej, przynajmniej częściowo transparentnej konstrukcji – jeśli oczywiście mamy do czynienia z piętrowym domem lub dwupoziomowym apartamentem.

Wyposażenie nowoczesnego wnętrza

Podstawą wyposażenia wnętrza urządzonego w nowoczesny sposób powinny być meble pozbawione klasycznych dekoracji, czyli różnego rodzaju rzeźbień i żłobień. Ich miejsce zajmują meble o prostych kształtach, wykonane z materiałów najwyższej jakości, na wysoki połysk lub matowe. Ich dekoracyjność wynika z rodzaju materiałów użytych do ich produkcji, a także z ich kształtu. Poza meblami niezwykle ważną rolę w aranżacji nowoczesnej przestrzeni odgrywa światło. W związku z tym, że nowoczesne wnętrze powinno być jasne i przestronne, często instaluje się w nim wiele źródeł światła, które pełnią funkcję nie tylko oświetlenia głównego – funkcjonalnego, ale także oświetlenia dekoracyjnego, budującego nastrój i przestrzeń. Podstawą nowoczesnego stylu aranżacji współczesnych wnętrz mieszkalnych są jednak przede wszystkim podłogi, ściany i takie dodatki, jak wspomniane wcześniej schody zabiegowe. Te elementy powinny współgrać z wizją przestronnego, otwartego pomieszczenia, a zatem bardzo często utrzymane są w jasnej kolorystyce. W przypadku schodów zabiegowych, do nowoczesnego wnętrza pasować będą schody o lekkiej, najczęściej metalowej konstrukcji, wykończone elementami ze szkła, drewna lub chromowanego metalu. Budowa ażurowych, przeszklonych schodów zabiegowych pozwala odzyskać przestrzeń, którą pochłonąłby klasyczne schody drewniane zabudowane, proste.

Materiały w nowoczesnym wnętrzu

Biorąc za przykład wymienione już wcześniej schody zabiegowe, te w nowoczesnych wnętrzach najczęściej mają konstrukcję metalową i szklane wykończenie. Szkło i metal to jedne z charakterystycznych materiałów, jakie chętnie stosowane są przy aranżacji minimalistycznych, nowoczesnych wnętrz współczesnych domów i mieszkań. Dopełnieniem tych materiałów mogą być tworzywa sztuczne, a także kamień. Oczywiście meble mogą być wykonane z drewna lub materiałów drewnopodobnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here