Pianino

Pianino jest pięknie brzmiącym instrumentem. Zachwycający dźwięk, bardzo elegancki design sprawia, że świetnie prezentuje się w dużym salonie. Jest to instrument dużych gabarytów, który jednocześnie jest bardzo delikatny, dlatego podczas przeprowadzki warto zadbać o to, aby odpowiednio go zabezpieczyć. Transport pianina wymaga specjalnej troski. Należy wiedzieć, jak zabrać się do przenoszenia i transportu, a także posiadać specjalistyczny sprzęt do tego celu.

Pianino to wielkogabarytowy sprzęt o wadze w zależności od rodzaju od 100 do nawet 300 kg. Dodatkowym utrudnieniem do przenoszenia pianina jest fakt, że jego ciężar nie jest równomiernie rozłożony. Pierwszym elementem, który należy dokładnie przeanalizować decydując się na transport pianina jest dokładne rozeznanie jakiego typu pianino posiadamy, jakie ma wymiary, a także ile waży. Dostępnych jest kilka rodzajów pianin – typu Spinet, Console, Studio, Upright. Każdy z nich posiada odmienne parametry i właściwości, dlatego tak ważną kwestią jest ich dokładna znajomość.

Jak zorganizować przewóz pianina we własnym zakresie?

Jeśli planujesz samodzielnie zorganizować przenoszenie oraz transport pianina to pracę rozpocznij od zmierzenia drzwi i upewnienia się, że szerokość korytarza czy windy jest wystarczająca, aby zmieścić instrument. Konieczne będzie również zorganizowanie rąk do pracy. Warto, aby minimum 3-4 osoby uczestniczyły w przenoszeniu gabarytu. Warto również zadbać o to, aby była jeszcze jedna, dodatkowa osoba, która będzie otwierać i zamykać drzwi. Pozwoli to na lepszą organizację pracy.

W sytuacji, kiedy planujesz przewóz pianina własnym samochodem konieczne jest przygotowanie ramp i podkładek. Jeśli planujesz przewóz wielu różnych przedmiotów, to rozpocznij od wniesienia i zabezpieczenia pianina, a dopiero następnie innych mebli. Do zabezpieczenia instrumentu możesz wykorzystać koce czy folie bąbelkową.

Bardzo ważną kwestią, o której wiele osób zapomina jest również zadbanie o utrzymanie odpowiedniej postawy w czasie przenoszenia ciężkich przedmiotów. Znoszenie po schodach ważącego 200 kg instrumentu bez użycia pasów oraz zadbania o odpowiednią postawę może negatywnie wpłynąć na stan zdrowia oraz doprowadzić do urazów.

Pianino transport – oszczędź sobie nerwów! Skorzystaj z pomocy specjalistów z Fortis!

Transport pianin, podobnie jak transport fortepianu nie jest łatwym zadaniem. Jeśli chcesz ograniczyć sobie nerwów, pracy i jednocześnie obawy o nieodpowiednie zabezpieczenie i uszkodzenie instrumentu, to warto rozważyć powierzenie tego zadanie specjalistom. Firma Fortis (https://fortis-przeprowadzki.pl/uslugi/transport-pianin) dzięki dużemu doświadczeniu i profesjonalnemu podejściu doskonale wie, jak zatroszczyć się o Twoje pianino i jak zadbać, aby w dobrym stanie dostarczyć je do miejsca docelowego. Przewóz fortepianów to dla Fortis codzienność! Zaufaj profesjonalistom! Fortis posiada nie tylko wiedzę, ale również specjalne narzędzia do przewożenia pianina czy fortepianu. Fortis wykorzystuje wysokiej jakości materiały zabezpieczające a także daje możliwość tymczasowego przechowywania instrumentu w magazynie. Bez względu na to, czy potrzebujesz przewieźć swój fortepian lub pianino do innego miasta czy planujesz międzynarodową przeprowadzkę i szukasz firmy, która pomoże Ci przewieźć sprzęt do innego kraju, to firma Fortis sprosta temu zadaniu.

Firma Fortis posiada swoją siedzibę w Łodzi przy ulicy Okopowej 70/106. Jeśli chcesz skorzystać z kompleksowej pomocy firmy przeprowadzkowej, to zachęcam do zapoznania się z ofertą Fortis!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here