W jaki sposób można przechować świąteczne ozdoby

Święta Bożego Narodzenia to pod wieloma względami czas wyjątkowy, kiedy wreszcie każdy z nas ma chwilę, żeby odetchnąć i nacieszyć się towarzystwem rodziny czy przyjaciół. Wiele osób kojarzy ten okres również z momentem, w którym dom zostaje udekorowany kolorowymi światełkami, wiszącymi ozdobami i skarpetami na prezenty, a w centrum staje przystrojona bombkami choinka. Wkrótce jednak to wszystko będzie musiało ustąpić miejsca innym dekoracjom i poczekać na kolejny sezon. Jak przechować świąteczne ozdoby, nie ograniczając tym samym miejsca w mieszkaniu?

Przechowywanie ozdób sezonowych – wyzwanie

Nie da się ukryć, że w ciągu całego życia jesteśmy w stanie zgromadzić wokół siebie naprawdę wiele przedmiotów. Te, które są najpotrzebniejsze, jak podstawowe urządzenia do domu czy też ubrania, mogą zajmować sporo miejsca, zwłaszcza jeśli wynajmujemy raczej nieduże mieszkanie. Dodajmy do tego zabawki naszych dzieci, sprzęt sportowy czy też wszelkie elementy, które mają sprawić, że nasze cztery kąty będą przytulniejsze – nic dziwnego, że w pewnym momencie może nam brakować wolnej przestrzeni.

Jednocześnie trudno jest się oprzeć dekoracjom świątecznym, za sprawą których jesteśmy w stanie wprowadzić do swojego domu magiczną atmosferę. Zdarza się, że nawet mając świadomość ograniczonego miejsca czy też ilości przedmiotów, które już posiadamy, i tak kupujemy kolejne, chcąc jak najlepiej zadbać zarówno o swoje wnętrza, jak i nierzadko o przyozdobienie posesji z zewnątrz. Już sama choinka – jeżeli nie kupujemy co roku prawdziwej, tylko wybraliśmy model sztuczny – może stanowić wyzwanie pod względem przechowywania. Jak temu zaradzić?

Tymczasowym rozwiązaniem może być oczywiście wyniesienie rzeczy do piwnicy, którą znajdziemy w większości domów mieszkalnych, a także w mieszkaniach w blokach z czasów starego budownictwa. Należy jednak podkreślić, że nie wszystkie przedmioty będą tam bezpieczne – jeżeli nie znajdą się solidne zabezpieczenia, narażamy się na kradzież, do tego naturalnie wyższa wilgotność w tego typu pomieszczeniach może zniszczyć delikatniejsze rzeczy. Doskonałą alternatywą mogą być zatem boksy samoobsługowe na wynajem.

Self Storage – wygodna przestrzeń do przechowywania

Przechowywalnie na wynajem, znane też pod nazwą self storage, to sposób coraz popularniejszy w Polsce, który przywędrował do nas wprost ze Stanów Zjednoczonych i na fali mody przejętej przez inne europejskie kraje. Boksy samoobsługowe są niezwykle komfortowym rozwiązaniem, jeżeli poszukujemy dodatkowego miejsca na nasze rzeczy. W Polsce usługi tego typu świadczy m.in. firma Less Mess Storage. We Wrocławiu znajdziemy ich placówkę przy ulicy Pełczyńskiej 19 a już wkrótce również na Wrocławskich Bielanach przy ul. Czekoladowej 89. Więcej przydatnych informacji dostępnych jest tutaj: https://www.lessmess.storage/self-storage-wroclaw/.

Procedura wynajęcia pomieszczenia jest niezwykle prosta. Wystarczy zdecydować się na jego rozmiar (pomocne będą w tym dostępne na stronie wizualizacje), a do tego podpisać elastyczną umowę na 7 dni, miesiąc lub na czas nieokreślony z 30-dniowym wypowiedzeniem. Klient ustala indywidualny kod dostępu do pomieszczenia i zakłada też własną kłódkę, a bezpieczeństwa chroni dodatkowo monitoring oraz nowodzesny system kontroli dostępu. Jest to zatem prosty sposób na przechowywanie wszelkich ozdób świątecznych i nie tylko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here