Wanna do małego mieszkania

Nie ma znaczenia, czy masz małe, czy przestronne mieszkanie, każde wymaga aranżacji i jak najlepszego wyposażenia. Warto dokładnie wykonać projekt wszystkich pomieszczeń, aby zachować jeden styl. Tym razem skupmy się na niedużej łazience i wyborze wanny. Poniżej znajdziesz kilka porad.

Zaplanuj łazienkę w każdym szczególe

Kiedy urządzamy mieszkanie, największe problemy są z kuchnią i łazienką. To pomieszczenia wymagające przemyślenia, gdyż trzeba dobrze wykorzystać każdy metr i podjąć wiele ważnych decyzji, które mają często kluczowe znaczenie. Podstawowym dylematem jest wybór prysznica lub wanny. Jeżeli postawiliśmy na wannę, trzeba jeszcze wybrać odpowiedni model – do wyboru są m.in. wanny prostokątne, okrągłe, z różnych materiałów. Poniżej kilka pomocnych porad.

Zalety wanien

Wanny są chętnie wybierane m.in. osoby z małymi dziećmi oraz przez seniorów, gdyż mają wiele korzyści. Można w nich łatwo umyć pociechę, zrobić pranie, a dla osób starszych są bezpieczne. Wiele osób uważa je za bardziej praktyczny wybór, ale wiele zależy też od modelu oraz materiału, z jakiego wanna jest wykonana – do wyboru jest m.in. wanna akrylowa, stalowa, ze sztucznego marmuru itd.

Wanna do małej łazienki

Jednak wanna jest większym urządzeniem i zajmuje sporo miejsca – najbardziej elegancka jest wanna wolnostojąca, ale do dużych salonów kąpielowych. Do łazienek w bloku zwykle wybierana jest wanna narożna lub prostokątna. Standardowa do zabudowy ma szerokość 70 cm i długość 140-180 cm, ale dostępne są też modele węższe. Wybór jest tak duży, że każdy znajdzie wannę do swojej łazienki.

Parawan nawannowy – dobra alternatywa

Do małych łazienek dobrym pomysłem jest też parawan nawannowy, gdyż łączy on zalety zarówno wanien, jak i pryszniców. Wiele modeli można też składać lub odchylać. Jeśli nie wiesz, czy wybrać brodzik prysznicowy, czy wannę, bo doceniasz atuty obu rozwiązań, zobacz parawany nawannowe i wybierz model odpowiedni do swojej łazienki.

Wanna z parawanem to funkcjonalność, a właśnie to liczy się najbardziej w małych wnętrzach, czyli w większości łazienek w bloku. To dobre rozwiązanie do zadań specjalnych – również na poddaszu. Do wyboru są parawany składane, przesuwane i wahadłowe, a także szklanym. Dwa pierwsze są praktyczne, a ostatni – stylowy. Najbardziej popularna jest wanna z parawanem przesuwnym – montuje się go na prowadnicach, po których przesuwają się jego skrzydła. Taki model pasuje do każdej aranżacji, klasycznej czy nowoczesnej.

Wybór między wanną a prysznicem nigdy nie jest łatwy, dlatego trzeba wziąć pod uwagę wszystkie plusy i minusy obu rozwiązań, a także rozważyć montaż alternatywy, jakim jest parawan nawannowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here