Dywany

Pomimo różnych rodzajów pokryć podłogowych, rynek dywanów ciągle cieszy się dużą popularnością. Można je spotkać zarówno w nowoczesnych pomieszczeniach jak i wiejskich domach. Duże wzięcie mają nowoczesne dywany z długim włosiem, a także wyroby z jutowego sznurka. Ale to dywany klasyczne najbardziej kojarzą się z domem rodzinnym i niesamowitym klimatem ciepłego domowego ogniska. Poza tym posiadają wiele innych walorów. Są niezwykle puszyste, miłe w dotyku, trwałe i eleganckie.

Naturalny urok do każdego wnętrza

W dzisiejszym świecie moda w każdej dziedzinie bardzo się zmienia. Daje się jednak zauważyć, że coraz więcej młodych osób skłania się ku tradycyjnemu wystrojowi wnętrz. Widać to chociażby po tym, iż w wielu domach pojawiają się meble z drugiej połowy XX wieku. Do takiego stylu umeblowania doskonale nadają się klasyczne dywany o tradycyjnych wzorach. Ale można je też z powodzeniem umieszczać w nowocześnie zaaranżowanych pomieszczeniach. W ten sposób osiąga się pewnego rodzaju przełamanie stylu i wprowadza fascynujący klimat.

Piękny i praktyczny

Bardzo dobrym miejscem na umieszczenie dywanu klasycznego będzie salon. W tak obszernych czterech ścianach zawsze się znajdzie wolna przestrzeń do jego wyłożenia. Najlepiej, gdyby to było miejsce centralne. Piękne pokrycie podłogi warto przecież wyeksponować. Poza tym tak ulokowany dywan będzie wygłuszał pomieszczenie oraz znakomicie izolował stopy przed zimnem podłogi. Dywany klasyczne będą też bardzo dobrze nadawać się do sypialni, jadalni, gabinetu, czy pokoju dziecka. Zwłaszcza jeśli są to pomieszczenia nowoczesne, o szarych ścianach i białych meblach. W takim wypadku wystarczy nawet jeden dywan, by ocieplić ten surowy i zimny klimat.

Kolorowo i wzorzyście

Po czym można odróżnić dywany klasyczne od innych produktów tego typu? Przede wszystkim po charakterystycznych kolorach i ornamentach, typowych dla kultury Dalekiego Wschodu. Posiadają one wzory przypominające kwieciste mandale, egzotyczne arabeski, a także motywy różnego rodzaju roślin, drzew czy zwierząt. Kolorystyka klasycznych dywanów jest skupiona wokół barw nasyconych. Są to czerwienie, brązy i kolor pomarańczowy. Czasami łączą się z kolorami kontrastującymi. Ciekawostką jest to, że coraz większą popularnością zaczynają się cieszyć dywany, które sprawiają wrażenie spranych, wyblakłych lub podniszczonych pod pływem użytkowania. Przez tak nowatorskie podejście do wystroju wnętrza można uzyskać niezwykły efekt – posiadać zupełnie nowy produkt, który sprawia wrażenie, jak gdyby przechodził z pokolenia na pokolenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here