Jak skutecznie czyścić baterie kuchenne i łazienkowe

Każdy z nas chce, aby jego dom był czysty i uporządkowany, a do tego bezpieczny dla domowników i środowiska. Z jaki sposób usuwać uporczywe zanieczyszczenia z trudno dostępnych miejsc, takich jak bateria w kuchni czy łazience? Podpowiadamy.

Naturalne środki czyszczące

Łazienka i kuchnia to miejsca, które szczególnie szybko się brudzą. Na dodatek twarda woda powoduje powstawanie osadu, a używane przez nas kosmetyki czy resztki napojów o intensywnej kolorystyce, takich jak kawa,  herbata i wino wpływają na tworzenie się licznych zacieków. Pozbycie się ich często nie należy do łatwych. Jeśli zależy Ci na naturalnych środkach czyszczących, możesz wykonać je samodzielnie. Zazwyczaj wystarczy użyć kilku prostych i tanich składników, które można znaleźć w niemal każdym domu.

  • Do usuwania nawet uporczywych zanieczyszczeń bardzo dobrze nadaje się soda oczyszczona. Wystarczy rozcieńczyć ją nieco z ciepłą wodą i w ten sposób powstałą pastę umieścić na zabrudzonej powierzchni. Po kilkunastu minutach należy ją zmyć. Trzeba przy tym uważać, by nie porysować powierzchni, ponieważ sobą składa się z niewielkich, lecz dość ostrych drobinek.
  • Kolejnym skutecznym, tanim i naturalnym sposobem na czyszczenie baterii jest roztwór wody i octu. Najlepiej mieszać je w proporcjach 50:50, nanieść na zabrudzoną baterię i pozostawić na kilkanaście minut. Zanieczyszczenia znikają, niestety w tym przypadku dla wielu osób dość problematyczny jest intensywny, nieprzyjemny zapach. Aby go łagodzić, warto dodać do roztworu kilka kropel olejku eterycznego.

Ekologiczne produkty, które warto mieć w swoim domu

Jeśli zależy Ci na naturalnym bezpiecznym składzie używanych środków czystości, a jednocześnie cenisz sobie szybkość i skuteczność, możesz również wybrać bardzo dobre jakościowo produkty o prostym składzie. Należy do nich np. Ludwik Ekologiczny, który został stworzony ze szczególną uważnością na potrzeby środowiska. Opiera się on na sprawdzonych formułach, takich jak Baking Soda System, które są skuteczne, a przy tym znacznie szybciej przynoszą efekty olśniewającej czystości, niż środki, które trzeba najpierw samodzielnie wykonać, a później dość długo czekać, aż zaczną działać. Dzięki nim sprzątanie jest szybkie i efektywne.

Produkty Ludwik Ekologiczny są wolne od boranów, fosforanów, formaldehydu, sztucznych barwników czy mikroplastiku. Na dodatek posiadają delikatny, przyjemny zapach. Do czyszczenia baterii w kuchni i łazience polecamy produkty takie jak:

  • Pianka do czyszczenia kuchni Ludwik Ekologiczny;
  • Pianka do czyszczenia łazienki Ludwik Ekologiczny;
  • Płyn do mycia kabin prysznicowych i innych powierzchni w łazience.

Wszystkie są biodegradowalne, posiadają certyfikaty potwierdzające ich neutralność dla środowiska oraz opakowania w pełni nadające się do recyklingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here