Poszukiwanie idealnego materaca wcale nie jest takie proste, jak może się wydawać. W sklepach mamy do dyspozycji wiele różnych modeli, które różnią się pomiędzy sobą swoją budową oraz właściwościami. Gdy również chcesz zakupić idealny materac, sprawdź z nami 3 cechy, którym powinien się wyróżniać!

Za dobry materac wcale nie musimy płacić bardzo dużo. Najważniejsze to dobranie takiego, który będzie zapewnia nam całkowity komfort. Nie ma przy tym idealnego materaca dla każdego – trzeba wziąć pod uwagę różne parametr, aby sen każdego dnia był najbardziej przyjemny i mógł naładować nas pozytywną energią na cały dzień.

W sklepach możemy znaleźć między innymi materace kieszeniowe, także materace strefowe, materace piankowe, w tym wysokoelastyczne, termoelastyczne oraz lateksowe. Do dyspozycji mamy również modele z warstwą kokosową czy gryczaną. Oczywiście, różnią się pomiędzy sobą również twardością oraz wymiarami. Gdy także poszukujesz odpowiedniego modelu, sprawdź razem z nami, czym powinien charakteryzować się idealny materac.

1. Odpowiednia elastyczność punktowa

Elastycznością punktową materaca określamy jego reakcję na nacisk – materac o dobrej elastyczności punktowej odkształca się tylko w tym miejscu, w którym następuje nacisk. Dzięki temu materac o wysokiej elastyczności punktowej zapewnia bardzo dobre podparcie dla całego ciała, w tym dla kręgosłupa na jego pełnej długości. Spanie na takim materacu jest bardzo komfortowe, także wtedy, gdy śpią na nim dwie osoby o różnej wadze.

Wśród materaców o wysokiej elastyczności punktowej znajdują się przede wszystkim materace termoelastyczne, wysokoelastyczne, a także lateksowe. Także dobre parametry mogą zapewnić nam materace o sprężynach kieszeniowych – im jest ich więcej, tym lepsza elastyczność punktowa materaca.

2. Dopasowana twardość

Wielu z nas na pewno niejednokrotnie słyszało o tym, że najlepsze materace to te twarde. To jednak błędne przekonanie. Przede wszystkim materac powinien pasować do osoby, która ma go używać. Dla lekkiej osoby materac twardy będzie po prostu bardzo niewygodny i będzie powodem do bólu kręgosłupa.

Najczęściej twardość materaca dobieramy pod względem wagi użytkowników. Możemy też zdecydować się na materac twardszy albo bardziej miękki w stosunku do tego, który używany jest przez nas obecnie. Gdy poszukujemy materaca bardziej miękkiego, warto sprawdzić modele z pianki termoelastycznej, która otula ciało, dając wrażenie zapadania się. Z kolei twardsze są materace wyposażone warstwę kokosową.

3. Higieniczny i przewiewny

Materac jest narażony na zabrudzenia oraz zawilgocenie, dlatego powinien być również higieniczny i przewiewny, aby nie stał się siedliskiem groźnych drobnoustrojów. Pod tym względem najlepiej sprawdzają się materace piankowe, w tym modele wysokoelastyczne, lateksowe i termoelastyczne. W sprzedaży możemy znaleźć też specjalne materace przeznaczone dla alergików, które wykańczane są antybakteryjnymi piankami. Materace sprężynowe bardziej akumulują kurz, dlatego nie są one rekomendowane dla osób z alergiami.

Także pamiętajmy o tym, że dobry materac powinien mieć zdejmowany pokrowiec. Dzięki temu możemy wyprać go wtedy, gdy ulegnie zabrudzeniu. Niektóre materace wyposażane są również w antyalergiczne pokrowce, na przykład wykończone włóknami srebra. Warto zwrócić uwagę, czy pokrowiec możemy prać w temperaturze minimum 60 stopni – w tej temperaturze ginie większość drobnoustrojów.

Gdy poszukujesz dobrej jakości materaców, zajrzyj do sklepu internetowego i stacjonarnego Carpet Zone w Kielcach, w którego ofercie znajduje się pełna gama wysokiej klasy materaców. Z ofertą można zapoznać się na stronie internetowej: https://carpet-zone.pl/materace.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here