4 sposoby na nowy image salonu bez pomocy fachowca
fot. ibelo.pl

Salon to miejsce, w którym spędzamy dużo czasu i przyjmujemy gości. Jest wizytówką domu. Chcemy zatem, aby był funkcjonalny, a zarazem efektowny. Bywa jednak tak, że wystrój salonu, który jakiś czas temu się nam podoba, zaczyna nas nudzić. Nie, nie trzeba wybierać już numeru do fachowca od wnętrz. Warto zastanowić się natomiast nad wprowadzeniem kilku prostych zmian, które spowodują, że znów będziemy dumni ze swojego pokoju dziennego.

Sposób pierwszy: firany i zasłony

Zmiana aranżacji wyglądu okna to możliwość uzyskania najbardziej rzucającej się w oczy zmiany image salonu. Szczególnie gdy do tej pory nie dekorowaliśmy okien tkaninami lub gdy zdecydujemy się na wybór innego niż dotychczas koloru bądź wzoru.

Oczy naszych gości przyciągać mogą zarówno proste, jednokolorowe firany i zasłony, jak i te wielokolorowe. Co ważne, firany w kilku kolorach mogą być bardzo i reprezentacyjne i w dobrym guście. Bardzo dobry efekt dają firany białego koloru przeplecione w poziomie czarną i srebrną nitką. 

Jeśli chodzi o zasłony, to godne polecenia są ostatnio bardzo modne zasłony welwetowe. Mogą być monokolorowe (np. odcienie szarości, zieleni, beżu) lub wzorzyste (np. w kwiatowe wzory). Naprawdę spory wybór wyjątkowych i prostych do zawieszenia firan i zasłon można znaleźć na www.ibelo.pl.

Sposób drugi: siedzisko

Chcąc niewielkim kosztem wprowadzić zmianę do salonu, warto wziąć pod uwagę zakup stylowego siedziska. Ostatnio popularne stają się różnego rodzaju siedziska typu stołek, taboret lub puf. Co ważne, meble te zajmują niewiele miejsca i są zawsze pod ręką, gdy potrzebne jest dodatkowe miejsce do siedzenia. Oferta sklepów w tym zakresie jest szeroka. W sprzedaży są na przykład taborety o tradycyjnym wyglądzie, tj. drewniany stelaż z tapicerowanym siedziskiem lub taborety o bardzo nowoczesnym wyglądzie, tj. metalowy stelaż i tapicerowane siedzisko. Warto zwrócić uwagę, że tego typu stołek może mieć siedzisko kwadratowe, prostokątne lub okrągłe, może mieć również różne gabaryty. Niebanalny kształt i praktyczną formę posiadają pufy dzianinowej, z których na pewno chętnie będą korzystać dzieci.

Sposób trzeci: oświetlenie

Godne wzmianki, przy zmianie oblicza salonu jest oświetlenie. Jeśli nie masz ochoty na zmianę żyrandoli, to postaw na wymianę lub zakup nowej lampy stojącej. Warto, aby lampa była reprezentacyjna w dzień i w nocy. W dzień powinna stanowić dekorację, natomiast gdy już się ściemni, dawać możliwość uzyskania w pomieszczeniu przytulnego nastroju.

Sposób czwarty: dodatki

Czyżby było nasze mieszkanie bez dodatków. Nadają one wnętrzu indywidualnego charakteru. Chcąc odświeżyć swój salon, pomyśl o zakupie nowej narzuty na kanapę, dokup kilka poduszek lub wymień w dotychczasowych poszewki. A może jakiś przyjemny w dotyku koc w niebanalnym kolorze?

Pomysłem na zmianę wyglądu jednej ze ścian może być zakup zegara ściennego. W dobrym guście może być na przykład zegar z marmurową tarczą lub zegar metalowy. Jeśli chodzi o zegary, to mogą być również stojące, pełniące jednocześnie funkcję ozdobną.

Wśród dodatków zmieniających wygląd wnętrza salonu mogą być również świeczniki, wazony i różnego rodzaju ozdoby ceramiczne, kamionkowe, drewniane, metalowe, występujące w różnych kształtach i kolorach. Wszystkie wspomniane przedmioty, za pomocą których zmienisz swój salon, znajdziesz na stronie www.ibelo.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here