kominek
fot. pixabay.com

Niektórzy z nas marzą o tym, aby w ich domu stał kominek, który nie tylko będzie się piękne prezentował we wnętrzu, ale również, w chłodniejsze wieczory ogrzeje nas swoim ciepłem. Dodatkowo, kominek w domu, tworzy bardzo klimatyczny nastrój. Jak wybrać kominek do naszego domu?

Przeczytaj też: http://www.blogprasa.pl/wklad-kominkowy-z-plaszczem-wodnym/

Zamiast pieca gazowego

Kominek może zastąpić piec gazowy, co znacznie przełoży się na koszty utrzymania domu, a dodatkowo panujący w nim nastrój. To bardzo ekonomiczne rozwiązanie, zwłaszcza, że koszty ogrzewania ponad stumetrowego lokum mogą być naprawdę wysokie!

Ogrzewanie domu zimą może spędzać nam sen z powiek, jeśli boimy się wysokich rachunków. Zwłaszcza, gdy ogrzewamy dom tylko piecem gazowym. Zastanówmy się nad wprowadzeniem kominka jako dodatkowego źródła ciepła, wówczas ta jednorazowa inwestycja przełoży się nam na niższe, cykliczne, rachunki.

Jaki wkład kominkowy wybrać?

Według przepisów kominek nie może stanowić jedynego źródła ogrzewania w domu. Może być za to dodatkowym źródłem ciepła, które pozwoli zaoszczędzić pieniądze. Kierując się tym celem, możemy wybrać dwa rodzaje wkładów kominkowych – kominki z systemem DGP, czyli dystrybucją gorącego powietrza lub kominki z płaszczem wodnym.

Oba te rodzaje umożliwiają pełniejsze wykorzystanie ciepła, które możemy uzyskać ze spalonego drewna. Wkład kominkowy z płaszczem wodnym jest podłączony do instalacji centralnego ogrzewania i rozprowadza ciepło przy pomocy zainstalowanego wodnego ogrzewania podłogowego.

W jakim miejscu kominek?

Wybierając kominek, weźmy pod uwagę miejsce, w którym ma się znajdować. Zwłaszcza, że będzie stanowił nie tylko praktyczne urządzenie, które będzie ogrzewać nasz dom, ale również będzie pełnił funkcję estetyczną. Możemy zdecydować się na kominek narożny, jeśli chcemy go zbudować w salonie lub jadalni lub kominek portalowy, jeśli ma się znaleźć w mniejszym pomieszczeniu.

A jeśli szukamy bardziej oryginalnego rozwiązania, zastanówmy się na wolnostojącym żeliwnym kominkiem, który doskonale będzie pasował do industrialnych wnętrz, ale również tych skandynawskich czy rustykalnych.

Zobacz też: http://ideainteractive.pl/apteka-online-sprawdz-co-musisz-wiedziec/ 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here