Abażur to jedna z podstawowych części każdej lampy. Zwłaszcza w przypadku tradycyjnych lamp stojących tego typu akcesorium posiada istotne funkcje. Warto zatem skorzystać z opcji zamówienia abażuru na życzenie!

Miękkie światło gwarancją przytulnego klimatu

Podstawowa definicja abażuru jest nieskomplikowana – to po prostu osłona na lampę, która z jednej strony nadaje strumieniu światła swego rodzaju „miękkość”, pozwalając, by w przyjemny sposób rozkładał się on po niedalekich mu sprzętach, meblach i ścianach, wytwarzając w pokoju niezwykle przytulną atmosferę, podnoszącą poziomy intymności panujące we wnętrzu.

Drugą funkcją abażuru jest zaś osłona żarówki przed uszkodzeniami mechanicznymi, a także kurzem mogącym wpływać na jakość świecenia. Dowiedz się, jak podnieść wystrój w pomieszczeniach twojego domu!

Dlaczego abażury są przydatne?

Abażury stosuje się najczęściej w celu osłonięcia lamp o niewielkich rozmiarach, takich jak oświetlenie nocne, kinkiety i zwisy, a także lampy podłogowe. W zależności od producenta, użytego materiału, a także ostatecznego kształtu wyrobu, abażury mogą się różnić od siebie, momentami nawet dość znacznie.

Jednak to właśnie z tego powodu osłony lamp i świateł mogą stanowić doskonałe uzupełnienie pomysłowej aranżacji pokoju, oferując domownikom zasłużony odpoczynek w intymnej atmosferze, a gości zaskakując bezpretensjonalną elegancją. Z tych właśnie powodów odpowiednio dobrany abażur może stanowić doskonały sposób na praktyczne i zarazem estetyczne zwiększenie poczucia stylu panującego w danym pomieszczeniu.

Abażur wykonany samodzielnie?

Konstrukcja abażura jest tak prosta, że niektórzy co bardziej zapaleni miłośnicy aranżacji wnętrz decydują się na wykonanie go samodzielnie z ogólnodostępnych materiałów. Nie da się ukryć, że takie surowce dekoracyjne, jak na przykład papier, delikatne tkaniny, a także wszelkiego rodzaju hafty i przeszycia mogą zaowocować naprawdę efektowną ozdobą, której koszt będzie o wiele niższy niż w przypadku decydowania się na kupno w sklepie. Tego typu abażury mogą jednak cechować się nie tylko błędami w wykonawstwie skutkującymi niższą estetyką, lecz również zmniejszoną odpornością na uszkodzenia.

Abażury na zamówienie: jakość w dobrej cenie

Warto zatem w celu wykonania abażuru uciec się do pomocy specjalistów. Polski rynek usług wnętrzarskich jest bowiem pełen rzemieślniczych warsztatów posiadających długoletnie doświadczenie. Tego typu przedsiębiorstwa, nierzadko od początku swego istnienia zarządzane przez członków jednej rodziny, oferują usługi obejmujące przede wszystkim ręcznie wykonane abażury na zamówienie – nierzadko z uwzględnieniem indywidualnych preferencji użytkownika. Dzięki temu klienci zyskują gwarancję staranności otrzymywanych wyrobów i niepowtarzalnego wykończenia. Również ceny najczęściej sytuują się na niskim poziomie.

Jak zamówić spersonalizowany abażur?

Gdy już podejmiemy decyzję o kupnie abażura wykonanego na nasze indywidualne życzenie, będziemy musieli przygotować szczegóły zamówienia, dzięki którym wybrane przez nas przedsiębiorstwo wykona produkt, który w stu procentach odpowiadać będzie indywidualnym wymaganiom. W tym celu najczęściej będziemy proszeni o podanie takich parametrów, jak między innymi:

  • kształt i wielkość abażura – dzięki temu osłona będzie dobrze dopasowana do lampy, którą za zadanie ma osłaniać. Bardziej wyspecjalizowane firmy oferują szeroką gamę kształtów, nierzadko bardzo fantazyjnych;
  • materiał użyty do wykonania – oprócz tkaniny tworzącej główną część abażura, do wyboru powinniśmy mieć również materiał obszyć i dodatków pasmanteryjnych, które upiększać będą abażur;
  • kolor i wykończenie – podobnie jak w przypadku innych parametrów, również sposób wykończenia powinien być dopasowany do naszych preferencji. Pamiętajmy przy tym, że im ciemniejsze wnętrze, tym jaśniejszy powinien być abażur. Warto harmonizować jego barwę w połączeniu z innymi aranżacyjnymi dodatkami, takimi jak na przykład firanki i zasłony;
  • stelaż i sposób mocowania – rzemieślnicze firmy zazwyczaj oferują kilka sposobów mocowania abażuru, z czego większość z nich jest na tyle uniwersalne, że daje się stosować na każdym modelu lampy danego typu (naściennej, podłogowej itd.) Jak w przypadku każdego zamówienia, warto jednak osobiście ustalić szczegóły naszego nowego abażuru.

Zainspiruj się naszymi produktami: https://domar.pl/produkty/oswietlenie/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here