W kuchni stosujemy mnóstwo różnego rodzaju akcesoriów. Część z nich pełni równocześnie rolę dekoracyjną. Aby kuchnia nie wyglądała na przeładowaną, najlepiej postawić na minimalistyczny design. Piękne, proste w formie przedmioty, staną się nie tylko eleganckim, ale także funkcjonalnym elementem aranżacji.

Chlebaki.

https://www.meblujesz.pl/wyposazenie-kuchni/przechowywanie-w-kuchni/chlebaki-10693/
Ten pojemnik na pieczywo, obecny jest w niemal każdej kuchni. Ma za zadanie przechowywanie chleba, czy bułek. Właściwie przechowywane pieczywo, nie będzie zbyt szybko wysychać, dłużej zachowa świeżość i nie zacznie pleśnieć. Ponieważ umieszczamy go na blacie mebli, powinien być dekoracją, pasującą wizualnie do reszty wystroju. Pomoże też w utrzymaniu czystości, gdyż unikniemy okruszków w szafkach. Na rynku znajdziemy chlebaki okrągłe, prostokątne, owalne. Wielkość i kształt wybieramy w zależności od naszych upodobań, potrzeb i dostępnego na blacie miejsca.

Z jakiego materiału najlepszy chlebak?

  • Drewno– wykonane z niego chlebaki doskonale sprawdzają się w swojej roli. Można przechowywać w nich chleb przez kilka dni. Pasują do każdego wnętrza. Jednak utrzymanie pojemnika w czystości nie jest łatwe.
  • Ceramika-modna od niedawna, jest bardzo ciekawym rozwiązaniem na przechowywanie pieczywa. Jest bardzo stylowa, a przy tym doskonale zapewnia świeżość. Warto poszukać modeli, w których połączono ceramikę z innymi materiałami. Ceramika narażona jest na stłuczenia, dobrze więc, by nakrycie chlebaka było trwalsze.
  • Stal nierdzewna– to materiał trwały i łatwo utrzymać go w czystości. Wadą są ślady palców widoczne po każdym dotknięciu chlebaka. Doskonale przechowuje się w nich pieczywo. Pasują do nowocześnie urządzonych kuchni.
  • Tworzywo sztuczne– to dość szerokie pojęcie i koniecznie należy upewnić się, że jest ono przeznaczone, do przechowywania żywności. Łatwo utrzymać je w czystości, w większości można myć w zmywarce. Bogata kolorystyka pozwala na dobór do każdego rodzaju aranżacji. Ceny takich chlebaków są niskie, jednak pieczywo nie najlepiej się w nich przechowuje.

Na co zwrócić uwagę, wybierając chlebak?
Ekspert sklepu Meblujesz.pl radzi, by wybierać chlebaki mające otwory, którymi powietrze dostaje się do wewnątrz i zapobiega rozwojowi pleśni. Niezmiernie ważne jest, by chlebak często myć i opróżniać z zalegających w nim okruchów. Sprzyjają one rozwojowi pleśni oraz sprawiają, że pojemnik brzydko pachnie. Użyteczność chlebaka powinna brać górę nad jego designem. Wybór w sklepach jest ogromny, więc z łatwością można znaleźć funkcjonalny i elegancki pojemnik.

Minutniki.

https://www.meblujesz.pl/wyposazenie-kuchni/narzedzia-kuchenne/minutniki-10665/
Minutniki to urządzenia bardzo przydatne w każdej kuchni. Korzystamy z nich w czasie gotowania jajek, pieczenia ciasta i przyrządzania wielu innych potraw. Dzięki temu prostemu urządzeniu dźwiękowemu, nie zapomnimy na czas wyłączyć kuchenki. Poza kuchnią również znajdzie zastosowanie. Jest to zazwyczaj niewielkie i niedrogie akcesorium. Warto postawić na jego designerski wygląd. Możemy zabrać go z sobą do każdej innej części domu i poinformuje nas o tym, że pora wrócić do kuchni.

Design minutników.
Ten mały przedmiot może być piękną ozdobą. W sklepach znajdziemy różnego rodzaju kształty, a także różnorodne materiały, z których zostały wykonane. Klasyczne w kształcie jajka, to już nie tylko plastik, ale także metal. Do wyboru mamy formy zwierzątek, owoców, postaci, czy klepsydr. Do minimalistycznego wnętrza, najlepiej wpasują się kwadratowe modele z dużym wyświetlaczem.

Jaki mechanizm wybrać?

  • Minutnik mechaniczny, to czasomierz napędzany sprężyną. Nie wymaga baterii. Wystarczy ustawić godzinę i nakręcić sprężynę. Jest to dobre rozwiązanie dla zapominalskich, ponieważ nie wymaga zmiany baterii.
  • Minutnik cyfrowy, z cyfrowym wyświetlaczem i mechanizmem. Pozwala na ustawienie czasu i sygnalizowanie jego upływania. Alarm może być diodowy lub dźwiękowy. Do działania, urządzenie wykorzystuje baterię.
  • Minutnik elektroniczny, to precyzyjny elektroniczny zegar, który nie wymaga nakręcania. Mamy tu do wyboru więcej funkcji z ustawianiem czasu. Do działania potrzebuje baterii.
  • Minutnik, to świetny pomysł na prezent dla osoby urządzającej nowe mieszkanie lub zapominalskiej. Wybierając go, warto zwrócić uwagę na jego design, by pasował do aranżacji kuchni. Musi być prosty w obsłudze i starannie wykonany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here