Cechy jadalni urządzonej w lekkim stylu

Z punktu widzenia życia rodziny jadalnia jest najważniejszym miejscem w całym domu. To właśnie tu, wokół jadalnego stołu, wszyscy domownicy spotykają się trzy razy dziennie na wspólny posiłek, a jednocześnie rozmawiają, co zacieśnia łączące ich więzi.

Paradoksalnie, wygospodarowanie przestrzeni na tak ważne miejsce, jakim jest jadalnia, w dzisiejszych czasach okazuje się luksusem – zauważa nasz rozmówca z firmy Scarlett Meble. Choć wiele rodzin boryka się z problemem niewielkiego metrażu mieszkań, zawsze namawiamy do tego, by spróbować znaleźć miejsce dla klasycznego stołu z krzesłami.

Świeża i przyjemna jadalnia

Warunki, w jakich zasiadamy do posiłku, mają niebanalny wpływ na satysfakcję, jaką daje jedzenie. Nikogo nie trzeba przekonywać o tym, że znacznie przyjemniej je się w czystym i świeżo pachnącym pomieszczeniu, niż w dusznym i zabałaganionym miejscu. Oprócz porządku, warto zadbać także o ogólną atmosferę panującą w jadalni.

Lekkie kolory i światło

Wrażenie czystości i lekkości zawsze dodają jasne barwy. Ściany jadalni warto pomalować na neutralne pastelowe kolory lub nawet utrzymać je w klasycznej bieli. Sam stół i znajdujące się na nim potrawy powinien być dobrze oświetlony – dla wygody (i bezpieczeństwa!) zasiadających przy nim osób.

Duży stół w jadalni

Stół w jadalni powinien być na tyle duży, by każdy mógł siedzieć przy nim swobodnie. Rozmiar dobieramy więc do wielkości rodziny lub ilości osób, które mają gromadzić się przy posiłkach. Jeżeli planujesz często podejmować gości, nie dopuść do tego, by musieli trącać się łokciami podczas jedzenia.

Stylowe krzesła do jadalni

Zadbaj również o odpowiednią ilość krzeseł wokół jadalnianego stołu. Świetnym pomysłem do stylowych jadalni będą piękne krzesła tapicerowane. Miękkie siedziska to gwarancja wygody. Ciekawy design takich krzeseł i możliwość wyboru obicia w ciekawych kolorach sprawiają, że krzesła mogą stać się centralnym elementem dekoracyjnym lekkiego z założenia, a więc raczej stonowanego wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here