Dekoracja i urządzenie domu czy mieszkania zawsze przysparza problemów. Nie każdy z nas ma w końcu doświadczenie w takich sprawach. Jeszcze większym problemem pozostaje umeblowanie swojej przestrzeni, gdy chcemy to zrobić, tak by nie tworzyć niepotrzebnej graciarni, a każdy mebel ma mieć konkretne przeznaczenie. Podstawowymi przedmiotami będą tutaj stoliki, krzesła i stołki, które będziemy mogli użytkować swobodnie, a jednocześnie dodadzą klasy naszemu domowi. Przykładami takich mebli są stołki barowe, które odpowiednio ustawione wprowadzą poczucie nowoczesności np. w naszej kuchni czy jadalni. Szczególnie, kiedy jest ona otwarta na salon. Odpowiednio wysoki stół lub kontuar, a przy nim ustawione stołki barowe dla nas i naszych domowników czy gości będą prezentowały się doskonale. Wiadomo oczywiście, że nie na tym kończy się cała sprawa. Dobór mebli i ich ustawienie musi być dostosowane do danego miejsca.

Dobór umeblowania do pomieszczenia.

Nie jest prostą sztuką dopasowanie mebli do typu pomieszczenia. I nie chodzi tutaj tylko o wygląd, ale też o ich codzienne użytkowanie. Takie stołki barowe potrafią świetnie sprawdzić się w otwartej jadalni w domu, ale już niekoniecznie w mieszkaniu, gdzie powierzchnia jest dużo mniejsza, a meble muszą często spełniać kilka funkcji. Szeroki czy wysoki stół też nie koniecznie musi sprawdzić się wszędzie. Może pięknie wyglądać, ale nie wstawimy go wszędzie, a marnotrawstwem będzie niewykorzystywanie go. Nie tylko dom czy mieszkanie będzie wyzwaniem, jeśli idzie o zagospodarowanie przestrzeni. Jeśli decydujemy się np. na prowadzenie baru czy restauracji to i tam musimy dobrać odpowiednie wyposażenie. Skupiając się jeszcze na kwestii doboru, to możemy zdecydować się na wiele wariantów siedzisk, ławek czy stołków barowych, które pojawią się u nas w lokalu. Najlepiej wtedy nie ograniczać się do jednego typu. Tutaj będziemy musieli postawić na różnorodność. Muszą pojawić się u nas możliwie wszystkie lub jak najwięcej opcji siedzisk dla naszej klienteli. Grupy gości na pewno zdecydują się na wspólne biesiadowanie, dlatego kilka ławek i większych stołów jest wskazanych. Możemy dodać kilka mniejszych stolików dla par. Absolutnie musimy dodać przy barze, kilka stołków barowych dla gości oczekujących na drinki, czy czekających na obsługę. Możemy też wstawić jeden czy dwa fotele dla tak zwanych gości specjalnych, ale to tylko i wyłącznie nasz wybór.

Wygląd całości ma kluczowe znaczenie.

I ostatnia jeszcze kwestia, zanim zabierzemy się do ustawiania naszych mebli i dodatków. Zwracajmy uwagę na wygląd. To, co podoba nam się stojąc osobno w sklepie czy w innym miejscu, nie koniecznie musi współgrać z resztą naszych mebli i otoczenia. Tradycyjne, drewniane, stołki barowe, nie będą dobrze wyglądały w domu czy pubie gdzie stawiamy na nowoczesność. Niby informacja taka to banał, ale musimy sobie zdawać sprawę, że nie wszyscy o tym pamiętają. Starajmy się dobierać meble w jednym stylu lub bardzo zbliżone do siebie wyglądem. Nie musimy decydować się w przypadku mieszkania na jeden styl, jeden czy dwa pokoje mogą mieć lekko odmienny wystrój lub nawet całkowicie się różnić – jeśli tylko wyraźnie oddzielimy je od reszty pomieszczeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here