Posiadanie własnego mieszkania to marzenie wielu. Warto spełniać swoje pragnienia, jednak na przeszkodzie często stoi jeden istotny czynnik – nabycie nieruchomości wymaga dysponowania odpowiednio dużymi środkami.

Istnieje kilka sposobów finansowania zakupu. Najczęściej nabywcy decydują się na skorzystanie z oferty kredytowej jednego z banków. Raty kredytu możemy spłacać dzięki wynajmowi mieszkania. W takiej sytuacji nie odczuwając ciężaru związanego z koniecznością spłaty, stajemy się właścicielami nowej nieruchomości, którą traktujemy jak inwestycję. Kolejna możliwość to pożyczenie pieniędzy na podstawie umowy-cywilno prawnej, w której zobowiązujemy się do zwrócenia pewnej kwoty w określonym terminie. Podobne porozumienia możemy zawrzeć z członkiem rodziny, przyjacielem, znajomym itp. Gdy już uda się zdobyć pieniądze, można przystąpić do transakcji z deweloperem.

Nowe mieszkanie w Krakowie – jego zakup wymaga przejścia określonej procedury. Pierwszy krok to rezerwacja lokalu, która następuje po podpisaniu umowy. Okres rezerwacji wynosi trzy tygodnie. W tym czasie przygotowywane są dokumenty wymagane przez bank, który udziela kredyt. Na tym etapie konieczne jest wpłacenie zadatku w wysokości 5 tys. złotych. Tę kwotę odlicza się od ostatecznej ceny mieszkania. Gdy wpłata zostaje dokonana, lokal uznaje się za zarezerwowany.

Finalizacja:

Po upływie czasu rezerwacji podpisujemy umowę deweloperską, która przybiera formę aktu notarialnego. O formalności troszczy się deweloper Kraków. W dokumencie zobowiązujemy się do wpłacenia 30% ceny mieszkania w ciągu 7 dni liczonych od daty złożenia podpisu. Kolejne wpłaty dokonywane są w dwóch ratach po 30%. Pieniądze przekazuje się proporcjonalnie do postępu prac budowlanych. Po wpłaceniu pozostałych 10% kwoty następuje moment, na który długo czekaliśmy – odbiór mieszkania. Kolejny krok to podpisanie umowy przyrzeczonej, na mocy której dochodzi do przeniesienia prawa własności. Z chwilą złożenia podpisu oficjalnie stajemy się właścicielami naszego nowego lokum.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here