Każdy kto planuje kupno mieszkania powinien śledzić aktualne trendy na rynku nieruchomości. Taka wiedza jest niezwykle przydatna i pozwala dobrze wybrać moment zakupu mieszkania.

Skąd czerpać wiedzę? Najprościej – korzystając z internetu. To nieoceniona baza wszelkich informacji, również tych dotyczących aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości. Nie tylko można sprawdzić aktualne dane statystyczne dotyczące realizowanych inwestycji, ale także przejrzeć oferty deweloperów. Kiedyś trzeba było osobiście spotkać się z każdym deweloperem bądź pośrednikiem, często nawet kilka razy, żeby uzyskać wszelkie informacje.

Teraz oczywiście spotkanie też jest konieczne, zwłaszcza w końcowym etapie podejmowania decyzji o zakupie. Natomiast sam etap poszukiwania, przeglądania ofert, mieszkań, a nawet aranżacji możemy załatwić bez wychodzenia z domu, siedząc wygodnie w fotelu. Wystarczy sprawnie posługiwać się wyszukiwarką Google i wpisać odpowiednie hasło np. deweloper Rzeszów lub mieszkania deweloperskie Rzeszów.

Obecnie sytuacja na rynku mieszkaniowym w Polsce wygląda bardzo dobrze. Z roku na rok przybywa nowych inwestycji mieszkaniowych, coraz większe jest zainteresowanie mieszkaniami ze strony konsumentów.

Rok 2017 był pod tym względem przełomowy. Prognozy dla 2018 roku są również pozytywne, choć nie spodziewamy się raczej przekroczenia ilości sprzedanych mieszkań, w porównaniu rokiem 2017.

Według prognoz rynek nieco wyhamuje, nie będzie jednak poważnego tąpnięcia, jakiego od pewnego czasu wypatrują specjaliści. Na pewno zakończenie programu MdM znacząco wpłynie na zainteresowanie klientów nowymi mieszkaniami. Rosną ceny gruntów oraz koszty prac budowlanych co może się przełożyć na wyższe ceny mieszkań. Z drugiej jednak strony mniejsze zainteresowanie może spowodować, że deweloperzy zaczną kusić niższymi cenami, by nie stracić całkowicie zainteresowania kupujących.

Jeśli w najbliższym czasie planujesz zakup mieszkania śledź uważnie to co się dzieje na ryku deweloperskim, tak by wybrać najlepszy moment na sfinalizowanie transakcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here