Kraków to jedno z największych polskich miast. To centrum życia kulturalnego, studenckiego i rozrywkowego. Swoim historycznym kształtem ujmuje zarówno turystów z Polski, jak i z zagranicy. Nic więc dziwnego, że inwestorzy z tym właśnie miastem łączą swoje życiowe i zawodowe plany. Na co należy zwrócić uwagę, decydując się na zakup mieszkania w Krakowie?

Dlaczego warto zainwestować w mieszkanie w Krakowie?

Nawet osobom niezainteresowanym nieruchomościami nietrudno się domyślić, że mieszkania w Krakowie do tanich nie należą. W końcu miasto jest duże i cieszy się niesłabnącą popularnością. Z każdym rokiem się też rozwija, oferując wielu firmom bogatą bazę biurową. Mieszkania Kraków to świetne miejsce do pracy i życia, ale też całkiem rozsądna inwestycja – biorąc pod uwagę liczbę studentów, młodych pracowników i turystów. Zobaczmy, co warto uwzględnić podczas oglądania mieszkań na sprzedaż.

Rynek pierwotny czy wtórny?

Wydawać by się mogło, że mieszkania z rynku wtórnego są zawsze znacznie tańsze w porównaniu z całkiem nowymi lokalami. W takim mieście jednak jak Kraków liczy się nie tylko wiek budynku i standard jego wykończenia, ale również taki czynnik jak dzielnica. Im bliżej centrum, tym ceny rosną. Dlatego też poszukując mieszkania, trzeba ustalić kilka zasadniczych kwestii, takich jak:

– cel zakupu – nieco innymi kryteriami kierujemy się, kupując mieszkanie dla siebie, innymi zaś, jeśli chodzi o mieszkanie na wynajem; osoby inwestujące w nieruchomość na wynajem będą się raczej skupiały na bliskości do centrum czy uniwersytetu, z kolei osoby planujące zamieszkać w Krakowie z rodziną będą szukały raczej spokojnego zamkniętego osiedla z dala od głównych arterii pełnych turystów mówiących we wszystkich językach świata;

– wielkość mieszkania – im większy metraż, tym oczywiście drożej. Wybierając nieruchomość pod wynajem zadbajmy o to, aby pokoje były nieprzechodnie – wtedy mieszkanie będzie można wynająć na pokoje i uzyskać maksymalną stopę zwrotu z inwestycji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here