Styl nowoczesny kilka lat temu stał się w Polsce prawdziwym hitem. Biele i szarości królują w wielu domach nie tylko na ścianach, ale także na meblach. Jednym z mebli, który świetnie potrafi podkreślić styl mieszkania, jest krzesło. Czym charakteryzuje się oryginalne krzesło w stylu nowoczesnym? Jak znaleźć idealny model tego mebla?

Kolory – czym mniej, tym lepiej

W stylu nowoczesnym odchodzi się od bogatych zdobień i mocnych kolorów. Królują delikatne odcienie szarości i biel. Nieco mocniejszym akcentem jest czerń. Pojawiają się także srebrne i złote dodatki. Również meble, w tym designerskie krzesła, powinny pozostawać w tej kolorystyce. Im mniej kolorów ma dany model, tym lepiej. Nowoczesne krzesła do salonu czy innego pomieszczenia powinny mieć maksymalnie dwa odcienie. Najczęściej wynikają one z użytych do stworzenia mebla materiałów. Popularne są na przykład białe siedziska połączone z drewnianymi nogami. To idealne rozwiązanie dla osób, które chcą do nowoczesnego stylu przemycić trochę naturalnych materiałów, które dodadzą wnętrzu odrobinę ciepła.

Forma – czym ciekawiej, tym lepiej

Forma designerskiego krzesła powinna przyciągać wzrok. O ile w kolorach lepszy jest minimalizm, o tyle w projekcie liczy się oryginalny pomysł. Najciekawsze w formie jest to, co z pozoru najmniej widoczne, czyli nogi. Mogą być trzy lub cztery. Dodatkowo występujące między nimi łączenia, które są bardzo widoczne, podkreślają niebanalny pomysł twórcy tego mebla.

Z jakich materiałów są designerskie krzesła?

Designerskie krzesła tworzone są z różnych materiałów. Często twórcy stawiają na naturalne drewno, które idealnie prezentuje się na tle białych ścian i w otoczeniu szarych dodatków. Nie rezygnuje się również ze sztucznych materiałów, które są bardzo trwałe i dają duże możliwości w projektowaniu oryginalnych form siedzisk. Nowoczesne krzesła do salonu mogą mieć także elementy ze szkła.

Jaką funkcję w salonie może pełnić krzesło?

Mebel ten przyda się w salonie, który pełni funkcję jadalni. Kilka sztuk oryginalnych krzeseł postawionych przy równie niebanalnym stole z pewnością podkreśli nowoczesny styl wnętrza. Oryginalne krzesło może występować także samodzielnie w salonie, który jest jednocześnie gabinetem. Mebel ten świetnie wygląda przy biurku. Warto wybrać dobrze wyprofilowany model, który zadba o nasz kręgosłup. Krzesło może też stać przy sofie zamiast fotela. To oryginalne rozwiązanie, które z pewnością zwróci uwagę wielu osób.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://idealdesign.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here