Co zrobić w przypadku uszkodzonej szyby w samochodzie

Uszkodzenie przedniej szyby czyni pojazd niezdolnym do uczestnictwa w ruchu drogowym, dlatego w przypadku pojawienia się nawet najmniejszego pęknięcia należy niezwłocznie udać się do serwisu samochodowego. Skaza przedniej szyby nie musi się jednak wiązać z koniecznością jej wymiany- wszystko będzie tak naprawdę zależne od rozmiarów usterki.

Klejenie pęknięć szyby samochodowej

Jeśli średnica uszkodzenia jest stosunkowo niewielka, możliwe jest wypełnienie ubytków przy pomocy specjalistycznego kleju do szyb samochodowych. Rozwiązanie to jest znacznie tańsze niż wymiana całego elementu oraz nie wpływa negatywnie na jego wytrzymałość. Po wykonaniu klejenia szyba wciąż charakteryzuje się odpowiednimi parametrami, a wcześniejsze ubytki staja się praktycznie niezauważalne. Dodatkowo doświadczone serwisy są w stanie wykonać taką usługę od ręki, dzięki czemu będzie możliwe zaoszczędzenie znacznej ilości czasu oraz nerwów.

Wymiana szyby samochodowej

Jeśli uszkodzenia szyby nie kwalifikują się do klejenia, konieczna będzie wymiana całego ogniwa. Warto wtedy zwrócić uwagę na to, aby wstawiany element był fabrycznie nowy. Szyby samochodowe przenoszą naprężenia, które różnią się w zależności od modelu pojazdu, dlatego używana szyba samochodowa może cechować się bardzo krótką żywotnością. Wymiana przedniej szyby jest znacznie droższa niż uzupełnianie ubytków. Z tego powodu w przypadku odnotowania wystąpienia drobnych pęknięć najlepiej nie zwlekać i od razu udać się do serwisu w celu dokonania naprawy.

Najlepiej zaufać profesjonalistom

Wymiana oraz naprawa szyby samochodowej wymagają użycia specjalistycznych narzędzi. W przypadku wystąpienia uszkodzenia warto skorzystać z oferty firmy https://hanesco.pl/. Duże doświadczenie w branży oraz wysoce wykwalifikowani pracownicy sprawiają, że wszelkie naprawy wykonywane są z należytą uwagą i precyzją. Poza możliwością skorzystania z szeregu usług takich jak przyciemnianie, naprawa oraz kompleksowa analiza kondycji szyb, firma oferuje również możliwość kupna, wypożyczenia oraz montażu wszelkiego rodzaju akcesoriów samochodowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here