Remont to czas, który obfituje nie tylko w tak niewdzięczne i brudne zajęcia, jak chociażby skuwanie starych płytek, lecz również w znacznie przyjemniejsze czynności – oczywiście projektowanie i dekorowanie. Na jakie elementy wystroju łazienki warto zwrócić uwagę, aby uzyskać modną i funkcjonalną przestrzeń? Skorzystajcie z naszych porad – na pewno się nie zawiedziecie!

Trendy łazienkowe 2018: świeże pomysły na nowy sezon!
W 2018 roku stawiamy na swobodne mieszkanie stylów i dodatków. Nie musimy ściśle trzymać się kanonów – możecie czerpać pełnymi garściami zarówno z lat 20., jak i zupełnie nowoczesnej stylistyki. Ważne jednak, aby robić to w sposób umiejętny.

Złoto, miedź i mosiądz w dodatkach i akcentach

Połyskujące dodatki w różnych odcieniach złota i mosiądzu będą zdecydowanie modne w 2018 roku. Będą pojawiać się w formie wieszaków na ręczniki oraz jako stelaż lamp. Świetnie korespondują z bielą i pastelowym różem.

Białe ściany, szafki i dodatki

Jednokolorowe łazienki są wciąż bardzo modne. Dominuje w nich biel, którą urozmaicają zróżnicowane faktury płytek, połyskujące powierzchnie i desenie. W tym sezonie płytki ceramiczne są duże i łączone w taki sposób, aby fugi były jak najmniej widoczne. Meble łazienkowe mają podwyższoną odporność na wilgoć i kryją niezbędne akcesoria higieniczne. Cechuje je lekkość i prostota formy oraz mocno błyszczące fronty. Modne zestawy mebli są do kupienia na stronie https://strefalazienek.pl/1472-oristo.

Tam, gdzie technologia łączy się z naturą
W trendach aranżacyjnych nie brakuje połączenia nowoczesnych technologii z naturalnymi elementami. Współczesne panele prysznicowe z zaawansowanymi funkcjami są ubrane w drewniane desenie. Różnorodność wyboru pozwala łączyć ze sobą beton i drewno, ceramiczne płytki i metal. Czy projektowanie łazienki nie jest dzięki temu fascynującym procesem?

W nadchodzącym sezonie triumfy święcą materiały organiczne, takie jak bambus i drewno bielone. Są one śmiało zestawiane z klasyczną bielą, ale również szarością czy – modną w tym sezonie – limonową zielenią. Nic więc dziwnego, że pojawiają się także w modnych łazienkach.

Płytki ceramiczne – białe i nie tylko

Jeśli chodzi o modne w 2018 roku płytki ceramiczne, to z pewnością warte zainteresowania będą duże białe płytki o ciekawych fakturach, dające efekt trójwymiarowości i przestrzenności. Obok białych płytek pojawiają się również płytki o wzorach i fakturach betonu architektonicznego, który podbił serca miłośników wnętrz przemysłowych. To bardzo interesujący i oryginalny surowiec.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here