Czy do każdej przestrzeni pasuje dywan?

0
1807

Dywan to element dekoracji wnętrza, który przez wiele osób podczas aranżacji jest pomijany, głównie z uwagi na brak pomysłu, w jaki sposób zgrać go z pozostałymi elementami salonu. Jest to oczywiście zrozumiałe. Źle zastosowane oryginalne, wzorzyste i pełne barw dywany mogą zaburzyć całą koncepcję przestrzeni, jednak dobrze dobrane sprawią, że salon stanie się przytulny i nietuzinkowy. Sprawdźmy, czym się kierować podczas wyboru dywany.

Jak dopasować dywan do przestrzeni salonowej?

Nowoczesne salony bazują na prostocie, minimalizmie i klasycznym połączeniu bieli, czerni i szarości. To bardzo estetyczne zestawienie, które dla wielu osób jest synonimem piękna. Jeśli jednak zależy Ci na ożywieniu przestrzeni, dodaniu jej nutki ekstrawagancji i charakteru, koniecznie rozważ zakup niesztampowego dywanu. W tej roli doskonale sprawdzą się dywany patchwork o estetyce łączącej orient z klasycznym designem. Wzór w żółtym, zielonym lub niebieskim kolorze z pewnością stanie się głównym elementem dekoracyjnym salonu, który przyciągać będzie uwagę wszystkich gości. Jeśli jednak zależy Ci na tym by dywan był jedynie dodatkiem zapewniającym komfort chodzenia po salonie, wówczas wybierz jednokolorowy model, który nie będzie przykuwał uwagi. Postaw na prostotę, stonowane barwy i krótkie włosie.

Na co zwrócić uwagę wybierając dywan?

Bez względu na to, czy Twoim celem jest ożywienie monochromatycznego wnętrza, rozjaśnienie przestrzeni, dodaniu jej koloru, charakteru czy jedynie wprowadzenie przyjemnego dla oka elementu dekoracyjnego, wybór dywanu oprzeć musisz na kilku kluczowych kwestiach. Przede wszystkim zwróć uwagę na jakość produktu, jego prestiż i obecność w ważnych miejscach. Dobrym przykładem będą belgijskie dywany Louis De Poortere, które znajdują się w najbardziej prestiżowych miejscach takich jak Biały Dom, Louvre, Watykan, siedziba NATO czy zamek królewski w Anglii. Korzysta z nich również wiele hoteli i SPA, dla których bezkompromisowa jakość wykonania i najlepsze gatunkowo materiały są najważniejsze.

dywan
fot. perffecto.pl

Decydując się na tego typu dywany, stawiasz na przyjazne dla skóry runo, utrzymanie optymalnej wilgotności powietrza poprzez oddychanie materiału, mniejszy hałas poprzez pochłanianie dźwięków oraz zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza. Belgijskie dywany Louis De Poortere, które zamówić możesz w Perffecto, bardzo często stosowane są w domkach jednorodzinnych, w których zainstalowany jest kominek. Produkt wykazuje niskie ryzyko zapalenia się, co sprawia, że jego położenie jest w pełni bezpieczne nawet w pobliżu paleniska.

Wybierając dywan do swojego salonu warto również zwrócić uwagę na codzienną funkcjonalność przejawiającą się w łatwym odkurzaniu dywanu oraz wykazywanej przez niego dużej odporności na przyjmowanie brudu. Nie bez znaczenia jest również podbicie dywanu. Modele wyposażone w silikonowe podbicie nie “wędrują” po mieszkaniu nawet podczas wykonywania dynamicznych ruchów. Podczas zakupu dopytaj się również, czy włosie odporne jest na odciski od ciężkich mebli. Dobrze wybrany, wysokiej jakości dywan posłuży Ci przez długie lata. Życzymy udanych zakupów!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here