antyki

Każdy z nas lubi posiadać pięknie przyozdobione mieszkanie. Jedni cenią sobie w tym względzie prostotę, inni przepych. Dla niektórych najpiękniejsze są nowoczesne elementy wystroju, dla innych z kolei klasyczne rzeźby, obrazy czy meble. Czy jednak poza kwestią gustu, istnieje jakiś rozsądny powód, by inwestować w antyki? Zastanówmy się nad tym wspólnie.

Inwestycja na długie lata

Przede wszystkim warto pamiętać, że inwestowanie to proces długofalowy, który zwraca się dopiero po kilku, kilkunastu, a czasem wręcz kilkudziesięciu latach. Antyki bez wątpienia są jedną z tych inwestycji, które mogą przetrwać długie dziesięciolecia, przechodząc z pokolenia na pokolenie i z każdym upływającym rokiem zwiększając swoją wartość.

Inwestycja na naprawdę długie lata powinna być przy tym bezpieczna. Bez wątpienia antyki stanowią więc doskonałą alternatywę dla wielu innych form inwestowania kapitału. Ich wartość praktycznie nigdy nie spada, jeśli zachowane są w dobrej kondycji. Nie są podatne na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne, które miałyby modyfikować ich cenę. Wahania ekonomiczne czy nawet moda nie sprawiają, że przestają mieć wygórowaną cenę, co oznacza, że są wyjątkowo bezpieczną formą lokowania swoich pieniędzy.

Inwestycja poparta dowodami

Miłośnicy sztuki dawnej mogą zazwyczaj poszczycić się naukowymi dowodami, potwierdzającymi wartość posiadanych przez nich dzieł. Najprostszym dowodem jest Certyfikat Autentyczności, zaświadczający, że dany przedmiot został nabyty legalnie, z pewno źródła i stanowi prawdziwy unikat, a nie falsyfikat.

Co równie ważne, każde dzieło sztuki opatrzone jest licznymi badaniami, czy to wykonanymi przez archeologów, historyków, znawców sztuki, muzealników czy też współpracujących z nimi specjalistów z innych dziedzin. Badania te są świadectwem prawdziwej historii, znajdującej się w tych dziełach i mówią o ich stanie zachowania, faktycznych przejściach czy też rzeczywistej rzadkości.

Możliwość zainwestowania nawet mniejszej sumy

Dodatkowym atutem inwestycji w antyki jest możliwość znalezienia dzieł sztuki już za kilka tysięcy złotych, co może być doskonałą propozycją dla początkujących kolekcjonerów. Inwestycja taka często nie obciąża domowego budżetu, a późniejszy zysk z niej można przeznaczyć na kolejne, przemyślane zakupy zabytków.

Co więcej, taka kolekcja na pewno przypadnie do gustu każdemu miłośnikowi sztuki dawnej i stanie się jego powodem do dumy. To dodatkowe, ale na pewno nie najmniej ważne zalety takiej inwestycji. To one sprawią, że kolekcja będzie chętnie podziwiana przez gości, a także z zamiłowaniem uzupełniana o kolejne, piękne i wartościowe przedmioty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here