Czy warto mieszkać we Wrocławiu? Zalety życia w mieście stu mostów

Planujesz przeprowadzkę do innego miasta? Wrocław jest jednym z miejsc, które łączy w sobie nowoczesność i tradycję. Stolica Dolnego Śląska wyróżnia się pięknymi zabytkami, nowoczesnymi osiedlami i terenami bogatymi w zieleń. Dowiedz się, dlaczego Wrocław jest miejscem, w którym chcą mieszkać nie tylko studenci, ale również młode małżeństwa i osoby starsze.

Połączenie nowoczesności z tradycją

Wrocław jest miastem, które z jednej strony dba o swoje zabytki, a z drugiej stawia na nowoczesność. Tradycyjne budowle we Wrocławiu zapierają dech w piersi – zabytkowy ratusz na rynku czy magiczny Ostrów Tumski, na którym znajdują się takie zabytki jak, np. katedra św. Jana Chrzciciela czy Muzeum Archidiecezjalne, w którym zobaczysz pamiątki sakralne. W mieście znajdują się również pochodzący z XVIII wieku Uniwersytet Wrocławski oraz Hala Stulecia, która została wpisana na listę zabytków UNESCO. We Wrocławiu obok pięknych i tradycyjnych konstrukcji znajdziesz również nowoczesne miejsca i budowle takie jak, np. fontanna multimedialna przy pergoli, ZOO z wyjątkowym Afrykarium czy Hydropolis, które jest innowacyjnym centrum wiedzy o wodzie.

Miasto przyjazne studentom – bogata oferta uczelni

Stolica Dolnego Śląska jest przyjazna nie tylko turystom – jest to jedno z najczęściej wybieranych miast do studiowania. Wrocław posiada wiele placówek, szkół i uczelni wyższych, które oferują wiele kierunków rozwoju. W mieście znajdują się takie uczelnie jak:

  • Politechnika Wrocławska,
  • Uniwersytety: Wrocławski, Medyczny, Ekonomiczny, Przyrodniczy,
  • Akademie: Wychowania Fizycznego, Sztuk Pięknych, Muzyczna.

Wrocław oferuje również wiele miejsc mieszkalnych dla osób, które wybierają się na studia. W mieście znajduje się wiele akademików dla studentów oraz mieszkań, które przystosowane są metrażowo dla jednej osoby.

Wrocław stawia na zieleń

Miasto ma na uwadze zdrowie mieszkańców oraz dbanie o środowisko naturalne. Wrocław posiada bardzo dużo terenów zielonych – na całą powierzchnię miasta około 18% stanowią kompleksy leśne. Na te obszary składają się, m.in. parki, skwery i łąki – łącznie w mieście znajduje się około 120 takich obiektów. Przez Wrocław wiedzie wiele ścieżek rowerowych, po których możesz bezpiecznie poruszać się po mieście, dbając o swoją kondycję oraz środowisko.

Nowoczesne osiedla i mieszkania w każdej części miasta

Dzięki temu, że Wrocław jest przyjaznym miejscem dla środowiska, nowoczesne inwestycje mieszkaniowe powstają w pobliżu terenów zielonych takich jak np. parki. Deweloperzy mają na uwadze wysoki komfort życia przyszłych mieszkańców i stawiają budowle na terenach zielonych, na których panuje cisza i spokój. Oferta mieszkań jest jednak zróżnicowana – nowoczesne osiedla we Wrocławiu powstają również w centrum miasta. Zadecyduj, gdzie chcesz zamieszkać – czy w centrum, gdzie wszystko jest na wyciągnięcie ręki, czy na obrzeżach, gdzie odpoczniesz od miejskiego zgiełku i zrelaksujesz się w ciszy.

Wrocław – świetna komunikacja miasta

Wybierając mieszkanie na obrzeżach miasta, nie musisz martwić się o dojazd do centrum. Wrocław jest miejscem, które ma rozwinięte kanały komunikacyjne – z wielu miejsc w krótkim czasie dojedziesz co centrum. Do wyboru masz liczne linie tramwajowe i autobusowe, auta na minuty, rowery miejskie czy hulajnogi, które w ostatnim czasie zyskały na popularności. Komunikacja miejska jeździ z odpowiednią częstotliwością, dzięki czemu bez problemu dojedziesz na czas w wybrane miejsce – nawet w godzinach wieczornych i nocnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here