Folia bąbelkowa – doskonała nie tylko do pakowania

0
4299

Powstała kilkadziesiąt lat temu i szybko zawojowała świat. Dziś w wielu branżach jest nieodzownym akcesorium, bez którego trudno byłoby prowadzić biznes. Choć nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ma bardzo wiele zastosowań. Chętnie wykorzystują ją sklepy internetowe i firmy prowadzące sprzedaż wysyłkową, a także inne przedsiębiorstwa. Przyjrzyjmy się jej bliżej.

Folia bąbelkowa (określana też mianem folii pęcherzykowej) została wynaleziona w 1957 roku. Odkrycia dokonało dwóch inżynierów Alfred Fielding i Marc Chavannes. Ich zamiarem było stworzenie plastikowej tapety. Zamiast niej, otrzymali jednak folię wypełnioną pęcherzykami powietrza. Swoją porażkę postanowili przekuć w sukces. Wypuścili produkt na rynek, gdzie ten znalazł szereg zastosowań.

Folia bąbelkowa – doskonała do pakowania

Każdy wie, że folia bąbelkowa jest powszechnie wykorzystywana do pakowania towarów i zabezpieczania przesyłek. Dzięki swojej strukturze dobrze chroni nawet kruche, łamliwe i podatne na uszkodzenia przedmioty. Wystarczy owinąć nią produkt lub wypełnić folią puste przestrzenie pomiędzy zapakowanym w kartonie towarem, a jego ściankami. Folia bąbelkowa jest odporna na rozerwanie oraz pękanie przy nacisku na dużą powierzchnię. Dobrze amortyzuje wstrząsy oraz drgania. Chroni zabezpieczone przedmioty przed uszkodzeniami mechanicznymi. To właśnie te cechy wpływają na jej popularność w branży opakowaniowej. Poza uszkodzeniami mechanicznymi folia bąbelkowa chroni także przed kurzem, pyłem oraz wilgocią.

Do kupienia w hurtowniach

Folia bąbelkowa w sprzedaży dostępna jest w arkuszach, rolkach oraz jako wyściółka kopert bąbelkowych. W zróżnicowanych wymiarach oraz rodzajach oferuje ją E-hurtownia-opakowan.pl. Dzięki obecności pęcherzyków powietrza uwięzionych pomiędzy warstwami folii chroni przedmioty przed otarciami, wgnieceniami i innymi uszkodzeniami mechanicznymi. Współcześnie jest nieodzownym wyposażeniem niemal w każdym sklepie internetowym. Doskonale sprawdza się podczas przechowywania, magazynowania oraz przesyłania przedmiotów. Znajduje zastosowanie do zabezpieczania zarówno niewielkich, jak i wielkogabarytowych towarów.

W czasie remontu i przeprowadzki

Każdy, kto ma już za sobą zmianę miejsca zamieszkania oraz przeprowadzkę doskonale wie, jak bardzo w czasie transportu narażamy meble, sprzęt RTV i inne przedmioty codziennego użytku na zniszczenie. Ich przestawianie, transport i przenoszenie przez wąskie klatki schodowe lub inne pomieszczenia może prowadzić do trwałych i nieestetycznych uszkodzeń. By ochronić przedmioty, wystarczy właściwie zabezpieczyć je na czas transportu. Można owinąć folią bąbelkową najbardziej narażone na uszkodzenia miejsca. Taka folia sprawdzi się także w czasie remontu. Ponieważ jest odporna na roztarganie, może być stosowana wielokrotnie.

Inne zastosowania

Warto zwrócić uwagę na to, że folia bąbelkowa znalazła także wiele więcej zastosowań. Choć wielu z nas kojarzy ją przede wszystkim z przesyłek ze sklepu internetowego, ta jest chętnie wykorzystywana także w innych celach.

Strzelanie z folii bąbelkowej to popularny sposób na odstresowanie się i poprawę nastroju. Nie tylko pomaga zapomnieć o problemach, ale działa wręcz uzależniająco. Jak to możliwe? Wykazano, że dźwięk pękających bąbelków wpływa stymulująco na mózg, powodując uwalnianie endorfin.

Folia bąbelkowa to także doskonały materiał termoizolacyjny. Może być wykorzystywana w kuchni, gdy nie mamy pod ręką termosu. Ochroni ciepłe posiłki przed szybkim wychłodzeniem, a zimne przed nadmiernym nagrzaniem. Może być stosowana do uszczelniania okien, a podczas biwaku jako mata chroniąca przed zimnem pod materac.

To tylko kilka przykładów zastosowań folii. W rzeczywistości jest ich znacznie więcej. Warto poznać jej możliwości i stosować w praktyce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here