Dekoracja ścian kuchni

Kuchnia jest miejscem, w którym nie tylko przygotowujemy ulubione posiłki, ale spędzamy w niej również wiele czasu sami lub z rodziną. Dlatego też tak ważne jest, aby czuć się tutaj dobrze i swobodnie. Wpływ na to może mieć wiele czynników – odpowiednie światło, wolna przestrzeń, ustawienie blatów, ale także dekoracje ścienne, które pojawiają się w zasięgu naszego wzroku.

Dekoracja ścian w kuchni – plakaty i obrazy

Jak udekorować ścianę nad blatem w kuchni? Otóż jest to niezwykle proste! Dekoracje ścienne, które pojawiają się w kuchni, niekoniecznie muszą nawiązywać do charakteru pomieszczenia. Jest jak najbardziej dopuszczalne, aby wybierać wzory i kolory, które po prostu nam się podobają. Dlatego również coraz więcej osób decyduje się na to, aby plakaty dobierane do kuchni były jedynie ekspozycją tymczasową – w końcu są niedrogie i mogą być zmienione w dowolnej chwili.  Im bardziej nietypowe i przyciągające spojrzenie, tym lepiej, takie jak np. warianty geometryczne i abstrakcyjne: https://www.bimago.pl/plakaty/abstrakcyjne-i-geometryczne.html

Dekoracja ścian w kuchni – fototapety 

Jeżeli natomiast interesuje nas ozdabianie ściany nie tylko sezonowo, ale na znacznie dłużej – warto obejrzeć dostępne fototapety (np. takie z motywami roślinnymi lub tymi, które jednoznacznie nawiązują do jedzenia: https://www.bimago.pl/fototapety/do-pokoju/kuchnia.html). Aktualnie przeżywają one swój renesans, ponieważ są znacznie trwalsze od tych, które pamiętamy jeszcze sprzed kilkunastu lat. 

Można umieścić je w praktycznie każdym pomieszczeniu, w tym również w kuchni. Jeżeli natomiast obawiamy się, że fototapeta umieszczona nad blatem zostanie uszkodzona podczas codziennych czynności, to odpowiednim rozwiązaniem może być zastosowanie szyby ochronnej. Jest ona prosta w codziennym czyszczeniu i sprawia, że wilgoć nie przedostaje się do położonej na ścianie fototapety. 

Dekoracja ścian w kuchni – DIY

Nie tylko plakaty, obrazy czy fototapety można uznać za oryginalne dekoracje ścienne. Dla osób kreatywnych zalecane jest stworzenie czegoś, co będzie jedyne w swoim rodzaju. Może być to idealny dodatek komponujący się z powyższymi ozdobami. W domach osób, które interesują się muzyką, możemy znaleźć m.in. płyty winylowe oprawione w ramy i powieszone na ścianie. W kuchni urządzonej w stylu boho nie może zabraknąć makram czy łapacza snów. 

Tego rodzaju ozdoby można stworzyć samodzielnie i bez większych problemów. Co prawda wymaga to odrobiny kreatywności i wiele wolnego czasu, ale każdy, kto stworzy coś własnoręcznie, docenia taką ozdobę podwójnie. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here