Funkcjonalne meble dla dzieci

Urządzenie pokoju dla dziecka wymaga dobrego planu – trzeba skompletować meble praktyczne, bezpieczne i estetyczne, dopasować dodatki, a także przemyśleć podział na strefy. Wybraliśmy kilka mebli, które warto rozważyć – zobacz nasz TOP 4.

Meble dla dzieci – TOP 4

Designerskie meble to marzenie każdego dziecka, ale głos rozsądku rodzica podpowiada, że muszą być bezpieczne, praktyczne, solidne i odpowiednio wykończone. Ważne są wszystkie szczegóły – jak zastosowana farba, waga, rodzaj materiału itd. Dostępnych jest wiele rozwiązań, które łączą to, co praktyczne, z estetyką – jak łóżko dla dziecka z szufladą, praktyczny puf, biurko „rosnące” z dzieckiem itd. Poniżej nasz TOP 4 mebli, których zakup będzie dobrym pomysłem.

Łóżko dla dziecka – z szufladą

Wybór modeli łóżek jest ogromny, dlatego najpierw warto określić potrzeby malucha, wielkość pokoju i dopasować odpowiedni mebel. W ofercie producentów jest zarówno tradycyjne łóżka dla dzieci, jak i modele w kształcie samochodu, łóżka piętrowe czy praktyczne łóżko dla dziecka z szufladą. To ostatnie rozwiązanie to praktyczny wybór, gdyż zyskujemy dodatkową przestrzeń – m.in. na komplet pościeli czy ręczniki.

Biurko „rosnące” dla dzieci

Biurka rosnące to wygodne rozwiązanie na lata, gdyż mają one odpowiedni kąt pochylenia do danej aktywności – czytania, pisania, malowania itd. Mają one także regulację wysokości, dzięki której mogą posłużyć przez wiele lat. Poza tym takie meble dla dzieci mogą mieć kilka zastosowań, gdyż często mają dodatkowo szuflady i komory, w których można przechowywać dodatkowe akcesoria.

Praktyczny puf

Meble dla dzieci to również designerskie pufy – będą pełniły rolę oryginalnego siedziska, ale i schowka. Można w nich trzymać m.in. zabawki, koce albo inne drobiazgi, na które nigdzie nie ma miejsca. Do wyboru jest wiele ciekawych modeli – to zarówno modny dodatek, jak i praktyczny. Warto dopasować go do wystroju pokoju pod względem koloru i ogólnej stylistyki.

Sofa do spania

Wielofunkcyjne meble dla dzieci to również sofa o kilku funkcjach. Lepszym wyborem byłoby łóżko dla dziecka z szufladą, ale jeśli nie ma na nie miejsca, trzeba znaleźć wygodną sofę. Dobrej jakości praktyczny model będzie pełnić kilka zadań – można na nim odpoczywać, spać, oglądać telewizję itd. Praktyczne sofy mają też pojemnik na pościel lub ew. inne tekstylia.

Takie meble to najlepsza inwestycja do pokoju dziecka, w którym zawsze jest wiele drobiazgów do schowania. Każda dodatkowa przestrzeń jest zwykle na wagę złota – warto jak najlepiej wykorzystać każdy centymetr powierzchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here