Deszczownica, płytki heksagonalne i 3 inne pomysły na nowoczesną aranżację łazienki

Planując urządzenie lub remont łazienki szukamy rozwiązań, które będą funkcjonalne i stylowe, a jednocześnie wpiszą się w najnowsze trendy w aranżacji wnętrz. Pod uwagę trzeba wziąć potrzeby całej rodziny, dlatego wiele osób stawia na rozwiązania uniwersalne, takie jak deszczownica lub parawan nawannowy.

Nowoczesne łazienki to pomieszczenia urządzone w prosty sposób, w wyrazistych lub jasnych kolorach. Armatura sanitarna i meble mają często ostro zarysowane krawędzie i geometryczne kształty. Wiele zależy od rozmiarów pomieszczenia i tego, czy jest to jedyna łazienka w domu.

Płytki drewnopodobne i heksagonalne

Nowoczesne łazienki są jednocześnie proste i niebanalne. Oryginalny efekt można uzyskać łącząc ze sobą płytki drewnopodobne, którymi wykłada się podłogę, i płytki heksagonalne, tworzące wzór na ścianach. Płytki drewnopodobne to ostatni krzyk mody. Ich zastosowanie ociepla pomieszczenie i sprawia, że łazienka wygląda przytulnie i efektownie. Dodatkowo, połączenie wyglądu drewna i cech płytek ceramicznych czyni płytki drewnopodobne jednym z najbardziej funkcjonalnych i stylowych materiałów do wykończenia podłogi w łazience.

Płytki heksagonalne stosowane są natomiast dla przełamania monotonii wnętrza. Występują zarówno w fakturze gładkiej, jak i strukturalnej, w kolorach stonowanych, jak biały, czarny, szary, lub w barwach bardziej żywych. Wykańczając ściany lub podłogę płytkami heksagonalnymi można optycznie powiększyć pomieszczenie i uzyskać wrażenie głębi.

Deszczownica i parawany nawannowe

Duży kłopot stanowi wybór między wanną a prysznicem. Jedno i drugie rozwiązanie ma swoje zalety, dlatego producenci, np. Sanplast lub Radaway, proponują opcję pośrednią, czyli parawan nawannowy. Parawany nawannowe pozwalają na wykorzystanie wanny jak prysznica – dzięki nim można odgrodzić miejsce do kąpieli od pozostałej części łazienki, a jednocześnie zabezpieczyć całe pomieszczenie przed nadmiernym rozchlapywaniem się wody.

W wannie osłoniętej parawanem można też zastosować deszczownicę, np. marki Grohe. Deszczownica zapewnia nieprzerwany i rozproszony strumień wody, który delikatnie masuje ciało. Dodatkowo modele montowane podtynkowo doskonale wpasowują się w nowoczesny charakter łazienki.

Bateria umywalkowa stojąca

Nowoczesność przejawia się także w detalach, takich jak umiejscowienie poszczególnych elementów armatury. Do nowoczesnej łazienki odpowiednia będzie bateria umywalkowa stojąca, najlepiej markowa, np. Cersanit. Ten rodzaj baterii dobrze się prezentuje, jest funkcjonalny i pasuje do niemal każdej umywalki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here