Dlaczego rolety dzień/noc cieszą się niesłabnącą popularnością?

0
627

Inwestorzy, którzy pod uwagę biorą w szczególności aspekty praktyczne rolet okiennych, najczęściej decydują się na montaż rolet typu dzień noc. Czym się charakteryzują i czy zawsze inwestycja właśnie w tego rodzaju ochronę przed słońcem, czy wzrokiem sąsiadów z naprzeciwka jest najlepsza? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.

Rolety dzień noc – charakterystyka

Podstawową funkcją rolet jest zabezpieczenie wnętrza mieszkania bądź domu przed przedostawaniem się silnych promieni słonecznych. Mogą one nie tylko wpływać negatywnie na komfort funkcjonowania we własnych “czterech ścianach”, ale w upalne dni w znaczący sposób przyczyniają się również do zwiększenia temperatury we wnętrzach. 

Co ważne, rolety dzień noc na wymiar charakteryzują się optymalną funkcjonalnością. To, co odróżnia je od tradycyjnych rolet, to fakt, że te dzień-noc można dowolnie regulować. Domownicy mogą więc samodzielnie decydować o tym, jaki stopień zaciemnienia ma panować w pokoju czy ile naturalnego światła wpadnie do środka. Zasłaniać lub odsłaniać można określoną, dowolną część okna. Istotne jest również to, że nawet ustawienie na tryb “dzień” tego rodzaju rolet zapobiega przed gapiami. Transparentna siateczka wcale nie jest przeźroczysta, dzięki czemu pozwala osiągnąć wysoki poziom prywatności.

Rolety idealne dla alergików

Oprócz funkcjonalności, rolety typu dzień-noc zalecane są również domownikom, którzy borykają się z alergią na kurz, pyłki, roztocza. Ogromną zaletą tego typu rolet jest ich prosta konstrukcja. Rolety funkcjonują na jednym poziomie płaszczyzny, nie mają załamań, rowków ani wklęśnięć. W tym aspekcie znacząco konkurują z roletami plisowanymi czy standardowymi żaluzjami drewnianymi, na których osadza się kurz i inne zanieczyszczenia w znacznej ilości.

Rolety jako motyw dekoracyjny wnętrz

Rolety typu dzień/noc najczęściej tworzy się na specjalne zamówienie, na wymiar, dzięki czemu pasują do okien idealnie. Taka opcja pozwala również inwestorom wybrać rolety, które będą idealnie pasować do przestrzeni domowej. Wybór rolet jest ogromny, uwzględniając przede wszystkim ich kolorystykę. W tej klasycznej odsłonie wybiera się rolety białe albo z dodatkiem szarości. Producenci mogą jednak stworzyć znacznie więcej propozycji, wybierając barwy z szerokiej palety kolorów. Niektóre rolety tego rodzaju mogą być nawet wzorzyste.

Rolety dzień noc najlepszej jakości

Inwestycja w rolety okienne powinna być jednorazowa, a ten element wyposażenia wnętrza powinien służyć przez wiele lat. Aby tak było, zamawiaj rolety od renomowanego producenta, z wieloletnim doświadczeniem na rynku, który robi rolety na specjalny wymiar, zawsze z serwisem i gwarancją. Oczywiście, dostępne są również rolet uniwersalne, jednak te nie wykazują aż tak dobrej jakości, nie zawsze też można je idealnie dopasować do okien.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here