Dlaczego warto kupić sprzęt AGD wolnostojący?

Urządzanie kuchni może przyprawić o ból głowy. Już sama decyzja o wyborze sprzętu AGD jest trudna, bowiem musimy zdecydować czy wybrać urządzenia wolnostojące czy do zabudowy. Urządzenia do zabudowy są zazwyczaj wybierane do nowoczesnych i minimalistycznych wnętrz kuchennych lub do małych kuchni, ponieważ pozwalają zaoszczędzić trochę miejsca. Z kolei sprzęty AGD wolnostojące to klasyczne i wciąż bardzo popularne rozwiązanie, które sprawdzi się w tradycyjnych wnętrzach. W dzisiejszym artykule zastanowimy się, jakie są zalety posiadania urządzeń wolnostojących.

Łatwy montaż


Jak sama nazwa wskazuje, wolnostojące sprzęty AGD dają nam swobodę podczas ich ustawiania. Ich montaż jest szybki i łatwy, dzięki czemu możemy zaoszczędzić wiele czasu i energii. Wystarczy znaleźć odpowiednie miejsce na lodówkę i podłączyć ją do prądu. W przypadku kuchni gazowo-elektrycznej, konieczne będzie podpięcie jej zarówno do instalacji gazowej, jak i elektrycznej. Natomiast kuchenkę mikrofalową bez problemu wpasujemy do wnęki między szafkami. Wybierając sprzęt AGD wolnostojący, nie musimy zamawiać mebli pod wymiar. Możemy wybrać się do dowolnego sklepu i kupić gotowe meble z wystawy. Jest to dużym ułatwieniem podczas aranżacji kuchni, ponieważ nie musimy szukać stolarza, tracić czasu i płacić więcej pieniędzy za zamówienie mebli.


Mobilność


Kolejną zaletą sprzętu wolnostojącego jest mobilność. Jeśli zechcemy przestawić kuchnię wolnostojącą w inne miejsce, nie będziemy mieć z tym problemów, a w przypadku płyty grzewczej do zabudowy będzie to niemożliwe. Niezabudowany ekspres do kawy bez problemu będziemy mogli zabrać ze sobą na przyjęcie czy nawet na wakacje. Tak na dobrą sprawę, sprzęty wolnostojące dają nam wiele możliwości podczas aranżacji kuchni. Dzięki temu, że posiadają mobilne nóżki, łatwo można je przestawić w inne miejsce i modyfikować ich wysokość.


Wygodny dostęp w przypadku awarii


Sprzęty AGD, które nie są ukryte w szafkach mają jeszcze jeden ważny atut – można je łatwo naprawić. Często wystarczy odsunąć lodówkę, kuchenkę mikrofalową czy kuchnię gazowo-elektryczną, aby zapewnić sobie wygodny do nich dostęp. Dzięki temu, uzyskamy możliwość szybkiego naprawienia lub wymiany elementu w razie jakiejś awarii. W przypadku sprzętów do zabudowy, proces naprawy jest o wiele bardziej skomplikowany i czasochłonny, ponieważ wiąże się z odkręcaniem szafek i demontażem urządzeń.


Oryginalna stylistyka


Oferta sprzętów wolnostojących jest bardzo szeroka, dlatego bez problemu powinniśmy znaleźć modele, które wpasują się do wnętrza naszej kuchni. Kuchnie wolnostojące charakteryzują się nowoczesnym wyglądem, a ich płyty grzewcze często przypominają te przeznaczone do zabudowy. Natomiast lodówki znajdziemy w różnych wariantach kolorystycznych. Dodatkowo, urządzenia wolnostojące często wyposażone są w dodatkowe elementy dekoracyjne, np. oświetlenie LED, stylizowane uchwyty czy eleganckie wstawki w kolorze inox. Jeśli urządzamy kuchnię w stylu tradycyjnym, rustykalnym lub retro, sprzęty wolnostojące będą najlepszym wyborem.


Przystępna cena


Na koniec warto dodać, że urządzenia AGD wolnostojące są znacznie tańsze niż modele przeznaczone do zabudowy. Podobnie sytuacja wygląda z naprawą – sprzętów wolnostojących nie musimy demontować, dlatego ich koszty naprawy są niższe. Ponadto, nie wymagają zamówienia mebli pod wymiar, dodatkowych frontów ani zamontowania ich przez specjalistę, dzięki czemu nie generują dodatkowych kosztów. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here