Dlaczego warto wprowadzić rośliny do biura

Przestrzeń biurowa w dużej mierze kojarzy się z rzędem biurek na których są ustawione monitory, a w ich tle widać regały pełne segregatorów i dokumentów. Mało kto myśląc biuro myśli kaskada roślin i przytulność, a to błąd. Okazuje się, że zieleń w biurze, czyli wprowadzenie do niego kwiatów może mieć bardzo dobry wpływ nie tylko na design i jakość powietrza, ale również wydajność pracowników. Dlaczego jeszcze warto przemyśleć pojawienie się roślin w pomieszczeniach dedykowanych pracy? Podpowiadamy.

Aranżacje roślinne w biurze – zalety

Aranżacje roślinne w biurze mają całą listę zalet. Wśród nich wymienia się głównie oczyszczanie powietrza, które jest ogromnie ważne biorąc pod uwagę, że przeciętny czas jaki pracownicy w nim spędzają to 8 godzin w ciągu dnia. Kolejna ważna kwestia, którą warto wziąć pod uwagę, to redukcja stresu, która w dużej mierze przekłada się na wydajność pracy. Nie bez znaczenia pozostaje także pozytywny wpływ na mikroklimat. Powietrze jest nawilżone, a to istotne zwłaszcza z uwagi na to, że w większości biur zamontowane są klimatyzatory, które skutecznie je przesuszają.

Kwiaty w biurze mają także bardzo duży wpływ na jego odbiór zarówno przez pracowników, jak i potencjalnych klientów. Tutaj w grę wchodzi element ważnej strategii, która nazywana jest employer branding. Na czym ona polega? Otóż na tym, żeby stwarzać wrażenie przyjaznego otoczenia, co przekłada się nie tylko na wychodzenie na przeciw potrzebom pracowników, ale także na wizerunek firmy.

Jakie rośliny do biura wybrać?

Które rośliny do biura wybrać? Zadając sobie to pytanie powinniśmy wziąć pod uwagę przede wszystkim to, aby kwiaty były wytrzymałe na bardzo specyficzne warunki, jakie panują w pomieszczeniach biurowych. Wśród nich na pierwszy plan wysuwa się suche powietrze. Minusem jest także sztuczne oświetlenie i często dość niską temperaturę powietrza, która regulowana jest za pomocą klimatyzatora. Nie oznacza to jednak, że tego typu czynniki przekreślają szansę na pojawienia się w naszej firmie roślin.

Decydując się na zakup kwiatów do biura przede wszystkim powinniśmy kierować się tym, aby pochodziły one ze sprawdzonego źródła. Ważne jest więc to, aby wybrać dobry sklep w którym będziemy mogli liczyć zarówno na fachowe doradztwo, jak również na to, że kwiaty nie są chore. Dobrym wyborem jest na przykład Plants & Pots.

Na liście kwiatów, które bardzo dobrze zniosą biurowe niedogodności znajduje się m.in.: aloes zwyczajny, monstera dziurawa, zamiokulkas zamiolistny, skrzydłokwiat czy też sansewieria gwinejska.

Aranżacje roślinne – na jakie postawić?

Tworząc kompozycje kwiatowe w biurze warto kierować się tym, jaką przestrzeń mamy do dyspozycji. Niekoniecznie musimy stawiać rośliny na parapetach, ponieważ wiele z nich odnajduje się zarówno w półcieniu, jak i w cieniu. Z powodzeniem więc jeśli znajdzie się na nie miejsce, można postawić je na przykład na biurkach pracowników. Popularne jest także tworzenie tak zwanych zielonych wysp czyli ustawienie doniczek tak, aby znajdowały się w zasięgu wzroku wielu osób. W wielu biurach spotykane są także ściany zieleni. Tak naprawdę wszystko zależy od możliwości aranżacyjnych danego pomieszczenia oraz wyczucia smaku osoby odpowiedzialnej za jego wystrój.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here