Konstrukcje stalowe cieszą się ogromną popularnością. Są wytrzymałe, szybko się je stawia, a cena obiektów jest bardzo korzystna. Z tych właśnie względów znalazły szerokie zastosowanie wśród przedsiębiorców. Hale produkcyjne, hodowlane, magazyny i wiele innych funkcji pełnią hale stalowe. Gdzie jeszcze konstrukcje stalowe znajdują zastosowanie i dlaczego warto je wybrać?
Z czego powstają konstrukcje stalowe?
Do konstrukcji hali stalowej https://www.tenistal.com.pl/oferta/uslugi/konstrukcje-stalowe/ używa się specjalnych ram stalowy. Tak jak po nazwie można się było domyślić. Ramy natomiast wykonane są z dwuteowników i dźwigarów kratownicowych. Dzięki odpowiedniemu stężeniu prętów konstrukcja jest stabilna, wytrzymała i bezpieczna. Bardzo ważne są także fundamenty, na których stawia się halę. Najczęściej stosowane są fundamenty bezpośrednie, czyli takie które stawia się na gruncie budowlanym nośnym.
Konstrukcje stalowe możemy podzielić na trzy główne rodzaje: szkieletowego-prętowe, szkieletowo-prętowo-ciągnowe oraz powierzchniowe. W przemyśle stosuje się konstrukcję szkieletową-prętową, która jest bazą do wznoszenia hal i magazynów.
Gdzie stosuje się konstrukcje stalowe?
Konstrukcje stalowe mają bardzo szerokie zastosowanie. Najczęściej jednak możemy spotkać je jako różnego rodzaju hale i magazyny. Hale stalowe mogą być stałe lub tymczasowe. Szybko się je stawia i równie szybko można w razie potrzeby zdemontować. Co ważniejsze nie ujmuje to jakości hal stalowych i ich wytrzymałości. Dlatego też konstrukcje stalowe stały się popularnym wyborem wśród przedsiębiorców. Bardzo często wykorzystuje się je jako hale produkcyjne lub hale handlowo-usługowe. Mogą służyć także jako chłodnia, magazyn, supermarket, sortownia, myjnia, hangar lotniskowy lub obiekt sportowy. Każda hala stalowa powstaje na specjalne zamówienie, dlatego też możesz ją spersonalizować odpowiednio do swoich potrzeb.
Jak powstają hale stalowe?
Zanim fachowcy przystąpią do stawiania konstrukcji stalowej Tenistal, to eksperci zbierają informacje na temat planowanej inwestycji. Niezbędne są wymiary, lokalizacja, typ konstrukcji oraz jej przeznaczenie. Na tej podstawie przygotowywany jest projekt, który Ty jako klient dostajesz do akceptacji. Dopiero po ostatecznej akceptacji projektu specjaliści stawiają spersonalizowaną halę stalową.
Zalety konstrukcji stalowych
Konstrukcje stalowe zyskały swoją popularność dzięki wytrwałości materiałów i konstrukcji. Są odporne na różne warunki pogodowe. Nie straszne im upały, ani zima, silny wiatr, czy intensywne opady. Dużą zaletą jest także szybki montaż konstrukcji, dzięki czemu nie musisz czekać latami na ukończenie budowy inwestycji. Pamiętaj, że każdy projekt jest tworzony na indywidualne potrzeby. Dlatego hale oparte na konstrukcjach stalowych można wykorzystać do wielu różnych przedsięwzięć. Z łatwością można wstawić do środka każdy sprzęt, nawet ten o dużych gabarytach. Na etapie produkcji warto skonsultować się z producentem hali, żeby uwzględnił w projekcie suwnice, które ułatwią transport ciężkiej maszynerii.