Dźwigi towarowe to transportu towarów i osób

Windy towarowe to obowiązkowe wyposażenie zakładów i kombinatów przemysłowych, przedsiębiorstw, większych magazynów i hal fabrycznych. Nazwa winda towarowa nie oznacza, że urządzenie to służy tylko do przewozu większych ładunków i elementów niezbędnych w produkcji. Windami towarowymi poruszają się również ludzie, pracownicy i klienci. Bezpieczeństwo tych urządzeń jest bardzo ważne ze względu na towary i ludzi, często asystujących ładunkom podczas transportu.

Dźwigi towarowe można spotkać również na placach budowy i w miejscach większych remontów. Winda towarowa jest większa i bardziej masywna od windy osobowej. Sprawność urządzeń dźwigowych w przypadku windy towarowej jest tak samo ważna, jak przy windzie osobowej. Systematyczne przeglądy, serwis i wymiana komponentów, to rutynowe czynności, które muszą być wykonywane w ściśle określonym czasie.

Bezpieczny dźwig towarowy

Nie można oszczędzać na bezpieczeństwie towarów i przewożonych wraz z nim osób. Codziennie windami towarowymi transportowane są załogi pracowników na placach budowy, w zakładach przemysłowych czy w kopaniach. Jakiekolwiek zakłócenia w przewozie, awarie czy przestoje mogą odbić się na zdrowiu pracowników i narazić przedsiębiorstwo na straty.  Systematyczne przeglądanie wind towarowych, serwisowanie urządzeń, konserwacja elementów dźwigowych, wymiana komponentów muszą być planowane i zawsze odbywać się w terminie. Pozwoli to na uniknięcie niepożądanych awarii i zapewni funkcjonalność urządzeniu w długim okresie czasu.

Rodzaje i przeznaczenie wind towarowych

Zasadniczo wyróżnia się dźwigi towarowe elektryczne i hydrauliczne. W niektórych windach towarowych poza ładunkiem mogą obecni być ludzie, np. załogi pracownicze. Wśród dźwigów towarowych są windy towarowe małe (np. dźwigi kuchenne), jak i większe, których udźwig wynosi od 6 do 10 ton http://www.lift.pl/dzwigi/dzwigi-towarowe. Rodzaj windy towarowej uzależniony jest od potrzeb i miejsca przeznaczenia. Dźwig towarowy musi spełniać wszystkie warunki bezpieczeństwa i pracować w zgodzie z przepisami BHP.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here