Dlaczego warto wybrać rolety termoizolacyjne?

0
1023

Lato to bardzo kapryśny czas w naszym klimacie: czasem obfituje w deszcz, innym razem w upały. Te ostatnie są szczególnie niebezpieczne i niekorzystnie, gdyż mogą wyraźnie pogarszać stan zdrowia osób wrażliwych na skrajne temperatury, w tym dzieci i ludzi starszych. Również ludzie młodzi nie przepadają za nimi, gdyż obniżają one aktywność i zmniejszają poziom koncentracji. Dlatego tak ważne jest, aby każde pomieszczenie zostało poddane dobrej ochronie przed nadmiernym blaskiem słońca. Służą temu między innymi rolety okienne.

Rolety – moda XXI wieku

Rolety okienne są jedną z najchętniej wybieranych osłon, a zarazem ozdób. Ich wielofunkcyjność i prosta estetyka idealnie wpisują się w dzisiejsze kanony mody i sprawiają, że całe przeszklenie nabiera wspanialszego wyglądu. Co więcej, nie ulega wątpliwości, że są one jednymi z najłatwiejszych osłon do zastosowania, zarówno pod względem ich montażu, użytkowania, jak i czyszczenia lub konserwacji.

Wyróżnić można przy tym wiele rolet okiennych, których podstawowa konstrukcja złożona jest z pasa tkaniny, rozpiętego na rolce. Po zwinięciu rolka może pozostawać na wierzchu lub chować się do umieszczonej w górnej części okna kasety. Sama roleta przesuwa się w prowadnicach, umieszczonych po bokach szyby, wzdłuż specjalnych żyłek albo luźno zwisa. Każde z tych rozwiązań cechuje się swoimi własnymi zaletami, dlatego dobór odpowiedniego powinien być uzależniony od indywidualnych preferencji i potrzeb.

Rolety termoizolujące

Oprócz zwykłych, materiałowych rolet, można wyróżnić także rolety podgumowane, które mają za zadanie jak najskuteczniej chronić wnętrze przed nadmiernym nagrzewaniem. Doskonale wpisują się one we współczesne kanony, podkreślające ważność dobrego oddzielenia przestrzeni domowej od zewnętrznej. Jednocześnie są tak samo funkcjonalne, wygodne i łatwe w użytkowaniu, jak klasyczne rolety okienne z tkaniny.

Budowa rolet termoizolujących

Rolety termoizolacyjne składają się z trzech warstw. Pierwsza z nich to warstwa srebrzystej folii, która chroni przed promieniami słonecznymi w najbardziej gorące dni. Odbijając je, nie pozwala, aby wdzierały się do środka. Druga, gumowa warstwa to kolejny krok zabezpieczający. Pozwala ona na zatrzymanie ciepła i stanowi doskonałą warstwę izolującą. Trzeci część to gruba tkanina, która oprócz izolacji zapewnia także piękny wygląd wnętrza, ozdobionego roletą.

W sklepie Rollcenter można znaleźć kilka typów rolet termoizolacyjnych: rolety mini, które nie posiadają kasety i prowadzone są wzdłuż okna w systemie żyłkowym, a także modele w kasecie przestrzennej i płaskiej. Ostatnie z nich są szczególnie lubiane przez klientów ze względu na ich optymalną wielkość i wyjątkową estetykę. Warto przy tym pamiętać, iż każdy z modeli dostępny jest w wielu wersjach kolorystycznych.

Zalety rolet termoizolujących

Potrójna, solidna budowa tego typu rolet okiennych odpowiada przede wszystkim za zapewnienie idealnych warunków w czasie lata. Odpowiada za izolowanie pomieszczeń od skrajnych temperatur i wysokiego nasłonecznienia, co może być szczególnie istotne dla osób wrażliwych.

Ze względu na swoją grubość, roleta termoizolująca zapewni także idealną ciemność lub półmrok, w zależności od tego, jak mocno zostanie nią przesłonięte okno. Dzięki temu również odpoczynek w nocy może być lepszy, gdyż do pokoju nie będą dostawać się światła samochodów i ulicznych lamp.

Dodając do tego łatwość w jej użytkowaniu, montażu i czyszczeniu, okazuje się ona najlepszym wyborem dla każdego, kto chciałby posiadać nowoczesne, eleganckie i funkcjonalne wnętrze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here