Dlaczego warto zainwestować w meble loftowe na wymiar

Styl loftowy to w ostatnich latach jeden z najpopularniejszych trendów w aranżacji wnętrz. Ten charakterystyczny, wywodzący się wprost z nowojorskich drapaczy chmur, styl trafił do mieszkań i apartamentów na całym świecie. Decydując się na nadanie swojemu domowi loftowego sznytu warto pamiętać, że styl ten charakteryzuje się nie tylko wysokimi ścianami i gołą cegłą. Podobnie jak w każdej innej aranżacji, kluczową rolę odgrywają w nim meble. W jaki sposób meble loftowe na wymiar mogą pomóc Ci w uzyskaniu pożądanego, surowego efektu?

Meble loftowe na wymiar nie powinny powodować remontów

Meble loftowe

Źródło: Retail i store design – kompleksowe rozwiązania | Icon Concept

Pomimo tego, że styl loftowy cechuje się surowością i prostotą, rozmaici projektanci loftów kładą nacisk na zupełnie różne aspekty. W jednej aranżacji dominować będzie drewno bądź metal, w innej szkło. Podobnie prezentują się zagadnienia związane z kolorystyką. Część osób postawi na ciemne brązy lub czerń, inni zdecydują się na wprowadzenie do swych czterech kątów jasnych elementów, rodem z aranżacji skandynawskich.

Wśród uniwersalnych kryteriów, które definiują styl loftowy bez względu na wybrane materiały czy kolory, można wyróżnić możliwie najmniejszą ingerencję w oryginalny kształt budynku czy jego fragmentu (np. studia, mieszkania). Zamysł ten objawia się m.in. zakładaniem instalacji grzewczej bądź wodnej na powierzchni ściany, a nie jak w przypadku innych wnętrz, kładzenie ich w ścianach.

Kolor poprowadzonych w ten sposób rur uzupełnia się zazwyczaj z innymi elementami metalowymi, tworząc spójną, jednolitą aranżację.

To właśnie z tej przyczyny warto rozważyć meble loftowe na wymiar. Zadaniem ich projektanta staje się maksymalne wyeksponowanie oryginalnych elementów wnętrza – krzywizny ścian, instalacji, oryginalnych drzwi, okuć czy dużych okien. Meble loftowe na wymiar doskonale wpasują się w wolną przestrzeń i zagwarantują, że urządzone mieszkanie zachowa swój oryginalny charakter.

Specyfika mebli loftowych

Meble loftowe to przede wszystkim surowe kształty, wykończenia sprawiające wrażenie niedopracowanych, wykorzystanie materiałów, takich jak metal, drewno i szkło – często także aranżacje dawnych urządzeń fabrycznych albo zdobienie elementami maszyn. Gotowe konstrukcje są zazwyczaj pozbawione wyrafinowanych zdobień, skupiając się na prostocie kształtów i funkcjonalności.

W meblach loftowych często wykorzystywane jest szkło – także jako element zastępujący tradycyjne drzwi czy ścianki. Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów aranżacji loftów są szklane „parawany”, oddzielające poszczególne części pomieszczenia, przypominające nieco okna magazynowe starej daty. Element najlepiej wykonać na indywidualne zamówienie – tak by był nie tylko dekoracyjny ale spełniał też założenia funkcjonalne np. wydzielał część sypialnianą od salonu.

Decydując się meble loftowe na wymiar, warto zaufać firmie, która rozumie specyfikę stylu loftowego i może udokumentować swoje doświadczenie wykonanymi realizacjami. Firmą taką jest

Vonart, posiadający na swym koncie wiele przeprowadzonych aranżacji i dziesiątki zadowolonych Klientów. Już dziś skontaktuj się z przedstawicielami firmy Vonart i omów swoje wymarzone meble loftowe na wymiar.

Znajdziesz nas pod adresem: 53-609 Wrocław, ul. Fabryczna 10

lub na naszej stronie: Icon-Concept.pl

Źródło: Retail i store design – kompleksowe rozwiązania | Icon Concept

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here