Oświetlenie w salonie

Każdy salon potrzebuje odpowiedniego oświetlenie. To między innymi ono ma wpływ na klimat i atmosferę w salonie. Wybór właściwego oświetlenia powinien być zatem dobrze przemyślany. Oto kilka wskazówek, które mogą w tym pomóc.

Rodzaje lamp do salonu

Odpowiadając na pytanie jakie oświetlenie wybrać do salonu trzeba w pierwszej kolejności widzieć jakie rodzaje lamp dostępne są na rynku. Pierwszym i popularnym rodzajem jest lampa wisząca. Trzeba jednak wiedzieć, że taką lampą nie oświetli się całego salonu. Zwłaszcza jeśli salon jest duży. Lampy wiszące najczęściej wykorzystuje się do oświetlenia konkretnego miejsca w salonie. Lampy wiszące pasują zarówno do salonu urządzonego w stylu klasycznym, jak i skandynawskim. Innym rozwiązaniem jakie może być zastosowane w salonie jest żyrandol.

W przeciwieństwie do lampy wiszącej, zadaniem żyrandola jest oświetlenie całego salonu. Żyrandole najczęściej spotkać można w klasycznych salonach. Nie oznacza to jednak, że nie spotka się ich także w nowoczesnych aranżacjach. Oprócz lamp wiszących i żyrandolu wspomnieć należy również o lampach ściennych. Tak jak lampa wisząca, lampa ścienna oświetla przede wszystkim konkretne miejsce w salonie. Najczęściej stosowane są w nowoczesnych salonach. Na koniec nie można zapomnieć o kinkiecie. Jest to pewnego rodzaju inny model lampy ściennej. Niezależnie na jaki rodzaj lampy się zdecydujemy to ważne jest, aby były one wysokiej jakości. Dlatego kupowane powinny być renomowanych sklepach. Przykładem mogą być lampy Nowodvorski.

Lampy sufitowe

Innym, ale równie ciekawy rozwiązaniem mogą być lampy sufitowe. W przypadku lamp sufitowych wiedzieć jednak trzeba, że nie powinno być to jedyne zastosowane oświetlenie w salonie. Wybór lampy sufitowej nie jest jednak łatwy. Przede wszystkim dlatego, że wybór jest bardzo szeroki. Ważne jest jednak, aby wybrać taką lampę, która będzie spełniać zarówno rolę użytkową, jak i dekoracyjną.

Lampy stojące

Myśląc o oświetleniu do salonu warto także zastanowić się nad lampami stojącymi. Tego typu lampa stanowi jednak raczej oświetlenie pomocnicze. Dobrym pomysłem jest ustawienie lampy stojącej np. na stoliku obok fotela, na którym często czytamy książki.

Jak zatem widać możliwości jest bardzo wiele. Wybierając oświetlenie do salonu pamiętać należy przede wszystkim o tym, aby spełniało ono swoje zadanie. Takie jest choćby oświetlenie Nowodvorski. Musi właściwie oświetlać salon tak, aby przebywanie w nim było w pełni komfortowe. W salonie spędza się wiele czasu, dlatego jest to tak istotne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here